Sopot - Religia

Sopot, Jacka Malczewskiego 18
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Sopocie, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Sopot archidiecezji gdańskiej.
Sopot, Karlikowo, 3 Maja 38a
Parafia Świętego Michała Archanioła w Sopocie – wchodzi w skład dekanatu Sopot archidiecezji gdańskiej. Powstała w 1938 i jest drugą co do kolejności powstania w mieście. Mieści się przy ulicy 3 Maja.
Sopot, pl. Konstytucji 3 Maja 1
Kościół św. Jerzego w Sopocie – budowla neogotycka z 1901, pierwotnie świątynia protestancka, a od 1945 katolicka. Znajduje się w Sopocie przy ul. Kościuszki.
Sopot, Piastów
Kościół Zbawiciela w Sopocie – kościół parafii ewangelicko-augsburskiej w Gdańsku z siedzibą w Sopocie i biskupa diecezji pomorsko-wielkopolskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rzeczypospolitej Polskiej – lecz nie nosi tytułu katedry, którego pragmatyka służbowa KEA nie przewiduje.
Sopot, gen. Jarosława Dąbrowskiego 1
Synagoga w Sopocie – nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Sopocie przy obecnej ulicy gen. Jarosława Dąbrowskiego 1 (Roonstrasse).
Sopot, Powstańców Warszawy 15
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i świętego Andrzeja Boboli w Sopocie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Sopocie, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Sopot archidiecezji gdańskiej.
Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej - Gwiazda Morza w Sopocie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się przy ul. Kościuszki w Sopocie, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Sopot archidiecezji gdańskiej.
Sopot, Kujawska 50/52
Parafia Zesłania Ducha Świętego w Sopocie – wchodzi w skład dekanatu Sopot archidiecezji gdańskiej. Powstała w 1981. Mieści się przy ulicy Kujawskiej. Jest obsługiwana przez Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Kościół został zbudowany w latach 1995–2004.
Sopot, Antoniego Abrahama 41-43
Parafia św. Bernarda z Clairvaux w Sopocie – wchodzi w skład dekanatu Sopot archidiecezji gdańskiej. Powstała w 1983 roku. Kościół parafialny został zbudowany w latach 1986–1991. Mieści się przy ulicy Abrahama.
Cmentarz żydowski w Sopocie – kirkut społeczności żydowskiej niegdyś zamieszkującej Sopot.
Sopot, Aleja Niepodległości 861