Powiat tczewski - Religia

Strony

Pelplin, Plac Mariacki 7
Katedra Wniebowzięcia NMP w Pelplinie – gotycki kościół, pierwotnie świątynia klasztoru Cystersów, od 1824 siedziba miejscowego biskupa. Z dawnego zespołu klasztornego zachowała się katedra oraz część zabudowań zakonnych skupionych wokół czworobocznego wirydarzu.
Gorzędziej, Księdza Hundsdorfa 7
Kościół świętego Wojciecha w Gorzędzieju – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi Gorzędziej, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Tczew diecezji pelplińskiej.
Parafia Świętej Trójcy w Lubiszewie Tczewskim - do parafii należą miejscowości: Rokitki, Rukosin, Śliwiny, Stanisławie, Szpęgawa. Tereny te znajdują się w gminie Tczew, w powiecie tczewskim, w województwie pomorskim.
Gniew, Księdza Kursikowskiego 1
Kościół św. Mikołaja w Gniewie – gotycki kościół rzymskokatolicki zbudowany przez Krzyżaków w XIV wieku.
Swarożyn, Wyzwolenia 15
Parafia św. Andrzeja Boboli w Swarożynie - rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu Tczew, diecezji pelplińskaiej
Tczew, 1 Maja 6
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – kościół farny w Tczewie.
Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP – w Wielkim Garcu.
Tczew, Plac Świętego Grzegorza 6
Kościół św. Stanisława Kostki w Tczewie - świątynia wybudowana w XIV wieku w stylu gotyckim, z charakterystyczną ośmioboczną wieżą. Obecny jej hełm pochodzi z 1 połowy XIX wieku (przez wiele wieków zwieńczenie wieży było inne).
Parafia św. Marcina w Lignowach Szlacheckich - do parafii należą miejscowości: Kursztyn, Szprudowo, Pomyje. Tereny te znajdują się w gminie Pelplin, w powiecie tczewskim, w województwie pomorskim.
Parafia Wniebowzięcia NMP w Nowej Cerkwi – rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie Pelplin należącym do diecezji pelplińskiej.
Parafia św. Mikołaja w Królów Lesie - do parafii należą miejscowości: Bielsk, Majewo. Tereny te znajdują się w gminie Morzeszczyn, w powiecie tczewskim, w województwie pomorskim.
Kościół św. Józefa w Tczewie – okazała ceglana bazylika katolicka w Tczewie, wybudowana w latach 1931-1936 w stylu modernistycznym.
Kościół św. Jakuba – katolicki kościół parafialny zlokalizowany w Dzierżążnie, w gminie Morzeszczyn na Kociewiu.
Parafia św. Stanisława w Subkowach - do parafii należą miejscowości: Brzuśce, Czarlin, Gniszewo, Małe Subkowy, Mała Słońca Wybudowanie, Mały Garc, Narkowy, Radostowo, Starzęcin, Wielgłowy, Wielka Słońca. Tereny te znajdują się w gminie Subkowy, w powiecie tczewskim, w województwie pomorskim.
Parafia Macierzyństwa NMP w Miłobądzu – do parafii należą miejscowości: Dąbrówka Tczewska, Malenin, Mały Miłobądz, Miecin, Zajączkowo. Tereny te znajdują się w gminie Tczew, w powiecie tczewskim, w województwie pomorskim.
Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Opaleniu - do parafii należą miejscowości: Dębowy Las, Jaźwiska Wybudowanie, Pólko, Widlice. Tereny te znajdują się w gminie Gniew, w powiecie tczewskim, w województwie pomorskim.
Parafia św. Jana Chrzciciela w Wielkich Walichnowach - do parafii należą miejscowości: Gronowo, Kuchnia, Małe Walichnowy. Tereny te znajdują się w gminie Gniew, w powiecie tczewskim, w województwie pomorskim.

Strony