Tczew

0

Tczew (kaszb. Dërszewò, koc. Derszewo, niem. Dirschau, łac. Trsovia) – miasto powiatowe w województwie pomorskim.

Warto zobaczyć

Tczew, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1
Ratusz w Tczewie – funkcje ratusza spełnia okazały gmach wybudowany w stylu neogotyckim z początku XX wieku, zbudowany jako siedziba starostwa. Mieści się przy placu marszałka Józefa Piłsudskiego. Jest to siedziba Urzędu Miejskiego i tczewskiego samorządu – Rady Miejskiej i Zarządu Miasta.
Tczew, 1 Maja 6
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – kościół farny w Tczewie.
Tczew, Plac Świętego Grzegorza 6
Kościół św. Stanisława Kostki w Tczewie - świątynia wybudowana w XIV wieku w stylu gotyckim, z charakterystyczną ośmioboczną wieżą. Obecny jej hełm pochodzi z 1 połowy XIX wieku (przez wiele wieków zwieńczenie wieży było inne).
Kościół św. Józefa w Tczewie – okazała ceglana bazylika katolicka w Tczewie, wybudowana w latach 1931-1936 w stylu modernistycznym.
Tczew, 30 Stycznia 4
Muzeum Wisły w Tczewie – muzeum w Tczewie, oddział Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku.
Staw Górki - małe jezioro w Polsce położone w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim, na obszarze gminy miejskiej Tczew. Staw Górki znajduje się na południu Tczewa pomiędzy magistralą kolejową Gdańsk-Tczew-Bydgoszcz a drogą krajową nr 91.
Tczew, Jarosława Dąbrowskiego 7/8
Most kolejowy w Tczewie – most kolejowy na Wiśle w Tczewie na trasie magistrali kolejowej łączącej Warszawę z Gdańskiem wybudowany w 1891. W pierwszych dniach II wojny światowej został wysadzony przez polskich saperów w celu utrudnienia ruchu wojsk niemieckich.
Tczew, Szkoły Morskiej 1
Szkoła Morska w Tczewie – pierwsza wyższa uczelnia morska w Polsce, utworzona w Tczewie po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.
Tczew, Wojska Polskiego 19