Gmina Tczew

0

Gmina Tczew - gmina miejsko-wiejska w województwie pomorskim, w powiecie tczewskm.

Warto zobaczyć

Parafia Świętej Trójcy w Lubiszewie Tczewskim - do parafii należą miejscowości: Rokitki, Rukosin, Śliwiny, Stanisławie, Szpęgawa. Tereny te znajdują się w gminie Tczew, w powiecie tczewskim, w województwie pomorskim.
Swarożyn, Wyzwolenia 15
Parafia św. Andrzeja Boboli w Swarożynie - rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu Tczew, diecezji pelplińskaiej
Czatkowy - małe jezioro w Polsce położone na południowo-wschodnim krańcu Żuław Gdańskich, na północ od Tczewa, na obszarze wsi Czatkowy. Akwen jest kontraktowym łowiskiem PZW w Gdańsku. Ogólna powierzchnia: 3,4 ha.
Waćmierek – jezioro w Polsce na Kociewiu w województwo pomorskie, w powiecie tczewskim, w gminie Tczew. Jezioro położone jest przy wsi Waćmierek, na południowy zachód od Tczewa, przy drodze krajowej nr 22, pomiędzy wsiami Swarożyn i Czarlin. Ogólna powierzchnia: 6,8 ha
Damaszka – jezioro w Polsce na Kociewiu w powiecie tczewskim (województwo pomorskie) w gminie Tczew. Ogólna powierzchnia: 80,9 ha, głębokość maksymalna: 4,7 m
Jezioro Rokickie - jezioro w woj. pomorskim, w pow. tczewskim, w gminie Tczew na południowy zachód od Tczewa, leżące na terenie Pojezierza Starogardzkiego. Z jeziora wypływa rzeka Motława łącząca je z jeziorem Rokickim Małym.
Parafia Macierzyństwa NMP w Miłobądzu – do parafii należą miejscowości: Dąbrówka Tczewska, Malenin, Mały Miłobądz, Miecin, Zajączkowo. Tereny te znajdują się w gminie Tczew, w powiecie tczewskim, w województwie pomorskim.
Jezioro Rokickie Małe – jezioro przepływowe na Pojezierzu Starogardzkim w powiecie tczewskim (województwo pomorskie) w kierunku południowo-zachodnim od Tczewa. Z jeziora wypływa Kanał Młyński, który wpada do Wisły.