Sztum

0

Sztum - miasto powiatowe w województwie pomorskim.

Warto zobaczyć

Sztum, Galla Anonima
Zamek w Sztumie – położony nad Jeziorem Sztumskim (Zajezierskim), mieści się przy ulicy Galla Anonima.
Kościół poewangelicki w Sztumie – dawna świątynia protestancka znajdująca się na rynku (obecnie Plac Wolności) w Sztumie, w województwie pomorskim. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych – województwo pomorskie (pol.). 30 września 2014. .
Sztum, Zw. Jaszczurczego 5
Kościół świętej Anny w Sztumie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Sztum, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Sztum diecezji elbląskiej. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo pomorskie (pol.). 30 września 2014. .
Jezioro Zajezierskie – przepływowe jezioro rynnowe w Polsce położone w województwie pomorskim, w powiecie sztumskim, w gminie Sztum na obszarze Pojezierza Iławskiego.
Sztum, Marii Konopnickiej 14
Parafia św. Andrzeja Boboli Męczennika w Sztumie - parafia erygowana w 1996 roku należąca do metropolii warmińskiej, diecezji elbląskiej i dekanatu sztumskiego.
Jezioro Barlewickie – przepływowe jezioro rynnowe w Polsce położone w województwie pomorskim, w powiecie sztumskim, w gminie Sztum na obszarze Pojezierza Iławskiego. Ogólna powierzchnia: 67,09 ha
Sztum, Galla Anonima 18