Skarszewy

0

Skarszewy - miasto w województwie pomorskim, w powiecie starogardzkim.

Warto zobaczyć

Zamek joannitów w Skarszewach – znajduje się w mieście Skarszewy, w województwie pomorskim, na rzeką Wietcisą.
Skarszewy, Księdza Piotra Ściegiennego 2
Kościół świętego Michała Archanioła w Skarszewach – jeden z dwóch rzymskokatolickich kościołów parafialnych znajdujących się w mieście Skarszewy, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Skarszewy diecezji pelplińskiej.
Skarszewy, Plac Generała Hallera 18
Ratusz w Skarszewach – ratusz mieści się w zachodniej pierzei skarszewskiego rynku (Plac Generała Józefa Hallera). Został zbudowany na przełomie XVIII i XIX wieku. Został wpisany do rejestru zabytków 21 grudnia 1972 roku. Obecnie siedziba Urzędu Miejskiego.
Cmentarz żydowski w Skarszewach – został założony około 1780 i zajmuje powierzchnię 0,7 ha, na której - wskutek dewastacji z czasów nazistowskich - zachowało się jedynie dziesięć nagrobków wykonanych z piaskowca, spośród których najstarszy pochodzi z 1873.
Kościół świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Skarszewach – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Skarszewach, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Skarszewy diecezji pelplińskiej.
Borówno Wielkie – jezioro na Kociewiu w powiecie starogardzkim (województwo pomorskie) na południowym obszarze miejskim Skarszew. Borówno Wielkie wraz z terenami wokół jeziora, jest popularnym miejscem rekreacyjnym mieszkańców Skarszew.