Gmina Kaliska

0

Gmina Kaliska - gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie starogardzkm.

Warto zobaczyć

Czubek, Huta Kalna, Kościelna 15
Parafia Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Hucie Kalnej – rzymskokatolicka parafia w Hucie Kalnej, sołectwie w gminie Czarna Woda. Należy do dekanatu czerskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1979 roku.
Jezioro Kazubskie (kaszb. Jezoro Kazubsczé) – przepływowe jezioro rynnowe położone na skraju Równiny Tucholskiej w kompleksie leśnym Borów Tucholskich, w powiecie starogardzkim województwa pomorskiego, na zachód od wsi letniskowej Kazub.
Jezioro Trzechowskie (Czechowskie) – przepływowe jezioro wytopiskowe na północnym krańcu Borów Tucholskich w powiecie starogardzkim województwa pomorskiego, na obszarze Kociewia. Linia brzegowa jeziora charakteryzuje się wysokim stopniem zalesienia.
Niedack – przepływowe jezioro rynnowe na północnym krańcu Borów Tucholskich w powiecie starogardzkim (województwo pomorskie) na obszarze Kociewia. Z jeziora wypływa jeden z cieków źródłowych rzeki Piesienicy.
Pieszczenko – śródleśne jezioro polodowcowe na północnym krańcu kompleksu leśnego Borów Tucholskich, w gminie Kaliska powiatu starogardzkiego (województwo pomorskie) na pograniczu kociewsko-borowiackim, na północny zachód od miejscowości Nowy Cis. Ogólna powierzchnia: 2,42 ha
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kaliskach – rzymskokatolicka parafia w Kaliskach. Należy do dekanatu zblewskiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1975 roku. Do parafii należą miejscowości: Bartel, Cieciorka, Dunajki, Frank, Kazub, Lipy, Okoniny, Okoninki, Płociczno, Strych Odpusty:
Płociczno Duże – małe jezioro położone na skraju Borów Tucholskich (powiat starogardzki, województwo pomorskie) na obszarze wsi Płociczno. Powierzchnia całkowita: 3,3 ha
Płociczno Małe – małe jezioro położone na skraju Borów Tucholskich (gmina Kaliska, powiat starogardzki, województwo pomorskie) na obszarze wsi Płociczno. Powierzchnia całkowita: 2,5 ha