Gmina Lubichowo

0

Gmina Lubichowo - gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie starogardzkm.

Warto zobaczyć

Bagienka (Bagienko) - zespół trzech śródleśnych jezior wytopiskowych położonych w Borach Tucholskich, w gminie Lubichowo, w powiecie starogardzkim województwa pomorskiego na północ od Mermetu. Powierzchnia największego Jeziora Bagienko (środkowego) wynosi 6,8 ha.
Ocypel – jezioro przepływowe w Polsce, na Kociewiu w kompleksie leśnym Borów Tucholskich, na obrzeżach wsi Ocypel w powiecie starogardzkim województwa pomorskiego (w gminie Lubichowo).
Jelonek - jezioro przepływowe o powierzchni 21,4 ha, położone w Borach Tucholskich, w powiecie starogardzkim, województwa pomorskiego. Akwen jeziora jest połączony wąską strugą z dorzeczem rzeki Wdy.
Lubichowo, Starogardzka 18
Parafia Świętego Jakuba Starszego w Lubichowie – rzymskokatolicka parafia w Lubichowie. Należy do dekanatu skórzeckiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1870 roku.
Jezioro Lubichowskie - jezioro położone na północnowschodnim obrzeżu Borów Tucholskich (powiat starogardzki, województwo pomorskie) w bliskim sąsiedztwie Wdy na obszarze Lubichowa (nad jeziorem znajduje się kąpielisko gminne). Powierzchnia całkowita 37 ha.
Szteklin (Steklin, Steklno) -jezioro na Kociewiu, połączone wąskim przesmykiem z Jeziorem Borzechowskim, położone w województwie pomorskim, w powiecie starogardzkim, w gminie Zblewo, ok. 13 km na południowy zachód od Starogardu Gdańskiego, na obrzeżach wsi Szteklin.