Gmina Zblewo

0

Gmina Zblewo - gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie starogardzkm.

Warto zobaczyć

Grygorek - przepływowe jezioro rynnowe w Polsce położone w województwie pomorskim, w powiecie starogardzkim, w gminie Zblewo na Pojezierzu Starogardzkim, pomiędzy Miradowem a Radziejewem. Ogólna powierzchnia: 11,6 ha
Jezioro Borzechowskie Małe - przepływowe jezioro rynnowe w Polsce położone w województwie pomorskim, w powiecie starogardzkim, w gminie Zblewo na Pojezierzu Starogardzkim. Powierzchnia zwierciadła wody według różnych źródeł wynosi od 20,78 ha do 23,0 ha.
Pinczyn, Główna 25
Parafia Świętej Elżbiety w Pinczynie – rzymskokatolicka parafia w Pinczynie. Należy do dekanatu zblewskiego diecezji pelplińskiej. Obecny kościół w Pinczynie został wybudowany w latach 1926-27 na miejscu poprzedniego drewnianego, zbudowanego w 1743 r.
Jezioro Borzechowskie Wielkie - to najgłębsze i trzecie co do wielkości jezioro na Kociewiu (długość ok.6 km). Połączone jest wąskim przesmykiem z jeziorem Szteklin. W pobliskich Wirtach znajduje się arboretum i ogród dendrologiczny.
Ostrowite (Ostrowiec) – przepływowe jezioro wytopiskowe na północnym krańcu Borów Tucholskich, na obrzeżach wsi Mały Bukowiec w gminie Zblewo, w powiecie starogardzkim województwa pomorskiego, na obszarze Kociewia. Akwen na północnym wschodzie połączony jest strugą z Jeziorem Niedackim.
Zblewo, Kościelna 2A
Parafia Świętego Michała Archanioła w Zblewie – rzymskokatolicka parafia w Zblewie. Należy do dekanatu zblewskiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1340 roku.
Parafia Świętej Anny w Borzechowie – rzymskokatolicka parafia w Borzechowie. Należy do dekanatu zblewskiego, diecezji pelplińskiej.