Gmina Skarszewy

0

Gmina Skarszewy - gmina miejsko-wiejska w powiecie starogardzkim, w województwie pomorskim.

Warto zobaczyć

Zamek joannitów w Skarszewach – znajduje się w mieście Skarszewy, w województwie pomorskim, na rzeką Wietcisą.
Skarszewy, Księdza Piotra Ściegiennego 2
Kościół świętego Michała Archanioła w Skarszewach – jeden z dwóch rzymskokatolickich kościołów parafialnych znajdujących się w mieście Skarszewy, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Skarszewy diecezji pelplińskiej.
Duży Mergiel (Margiel Duży, Mergiel Duży) - jezioro przepływowe w Polsce położone na południowy wschód od Bolesławowa w województwie pomorskim, w powiecie starogardzkim, w gminie Skarszewy na Pojezierzu Starogardzkim. Ogólna powierzchnia: 35,4 ha
Skarszewy, Plac Generała Hallera 18
Ratusz w Skarszewach – ratusz mieści się w zachodniej pierzei skarszewskiego rynku (Plac Generała Józefa Hallera). Został zbudowany na przełomie XVIII i XIX wieku. Został wpisany do rejestru zabytków 21 grudnia 1972 roku. Obecnie siedziba Urzędu Miejskiego.
Jezioro Krawusińskie - jezioro przepływowe w Polsce położone w województwie pomorskim, w powiecie starogardzkim, w gminie Skarszewy na Pojezierzu Starogardzkim. Ogólna powierzchnia: 28 ha
Rokitki – śródleśne jezioro rynnowe położone na Kociewiu w gminie Skarszewy, powiat starogardzki województwo pomorskie, na Pojezierzu Starogardzkim w kierunku południowschodnim od Skarszew, połączone strugą z jeziorem Duży Mergiel. Powierzchnia całkowita: 5,6 ha.