Pruszcz Gdański

0

Pruszcz Gdański (kasz. Pruszcz, Pruszcz Gduńsczi, niem. Praust) – miasto położone w województwie pomorskim, w powiecie gdańskim, nad rzeką Radunią.

Warto zobaczyć

Pruszcz Gdański, Wojska Polskiego 2
Kościół Podwyzszenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Pruszcz Gdański, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Pruszcz Gdański archidiecezji gdańskiej.
Ulica Grunwaldzka w Pruszczu Gdańskim - część głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta i drogi krajowej nr 91 E75 o długości 4,7 km. Jest główną ulicą miasta, przecina je (przez śródmieście) południkowo. Pełni funkcję trasy wylotowej dla miast aglomeracji gdańskiej.
Pruszcz Gdański, E. Orzeszkowej 5
Parafia pw. bł. Michała Kozala w Pruszczu Gdańskim - rzymskokatolicka parafia znajduje się w dekanacie Pruszcz Gdański w archidiecezji gdańskiej. Została ustanowiona w 1987 r.
Pruszcz Gdański, Fryderyka Chopina 3
Kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Pruszcz Gdański, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Pruszcz Gdański archidiecezji gdańskiej.