Powiat kościerski - Religia

Strony

Wiele, Derdowskiego 1
Parafia Świętego Mikołaja - Sanktuarium Kalwaryjskie w Wielu − rzymskokatolicka parafia w Wielu. Należy do dekanatu Brusy, diecezji pelplińskiej. Mieści się przy ulicy Derdowskiego w Wielu.
Kościół Świętej Trójcy – istniejący w Kościerzynie kościół wybudowany w stylu neobarokowym, sanktuarium maryjne.
Dziemiany, Wyzwolenia 25
Parafia Świętego Antoniego Padewskiego w Dziemianach – rzymskokatolicka parafia w Dziemianach. Należy do dekanatu bruskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1919 roku.
Kalwaria Wielewska – drugi po Kalwarii Wejherowskiej obiekt tego typu na Pomorzu Gdańskim, położony na wzgórzach otaczających Wiele i Jezioro Wielewskie. Pierwsze plany powstały w 1905 roku, zaś pozwolenie na budowę parafia uzyskała dopiero w 1915 roku. Fundatorami byli: ks.
Karsin, Długa 192
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Karsinie – rzymskokatolicka parafia w Karsinie. Należy do dekanatu bruskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1913 roku.
Stara Kiszewa, Tysiąclecia 28
Parafia Świętego Marcina w Starej Kiszewie – rzymskokatolicka parafia w Starej Kiszewie. Należy do dekanatu zblewskiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1347 roku.
Lipusz, Wybickiego 9
Parafia Świętego Michała Archanioła w Lipuszu – rzymskokatolicka parafia w Lipuszu. Należy do dekanatu kościerskiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w XII wieku.
Kościerzyna, Świętojańska 10
Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Kościerzynie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Kościerzynie, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Kościerzyna diecezji pelplińskiej.
Osowo, Wielewska 17
Parafia Świętego Maksymiliana Marii Kolbego – rzymskokatolicka parafia w Osowie. Należy do dekanatu bruskiego Diecezji pelplińskiej.

Strony