Powiat starogardzki - Religia

Strony

Czarna Woda, Długa
Telefon: (58) 587 8702
Do czasu powstania Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w 1982 roku, miejscowość Czarna Woda należała do Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w pobliskim Łęgu i tam też znajdował się cmentarz, na którym również byli chowani zmarli mieszkańcy Czarnej Wody.
Piece, Kościelna
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piecach – rzymskokatolicka parafia w Piecach. Należy do dekanatu zblewskiego diecezji pelplińskiej. Parafia została erygowana aktem biskupa chełmińskiego z dnia 16 grudnia 1922 r.
Czubek, Huta Kalna, Kościelna 15
Parafia Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Hucie Kalnej – rzymskokatolicka parafia w Hucie Kalnej, sołectwie w gminie Czarna Woda. Należy do dekanatu czerskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1979 roku.
Skarszewy, Księdza Piotra Ściegiennego 2
Kościół świętego Michała Archanioła w Skarszewach – jeden z dwóch rzymskokatolickich kościołów parafialnych znajdujących się w mieście Skarszewy, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Skarszewy diecezji pelplińskiej.
Starogard Gdański, Generała Józefa Hallera 1
Kościół św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim – gotycki kościół w Starogardzie Gdańskim, wybudowany w XIV wieku, najstarszy w mieście. W 1962 obiekt wpisano do rejestru zabytków.
Czarna Woda, Starogardzka 22
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Czarnej Wodzie – rzymskokatolicka parafia w mieście Czarna Woda. Należy do dekanatu czerskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1982 roku. Do parafii należą miejscowości:Podlesie, Kocia Góra, Leśna Huta, Smolnik, Kamienna, Szyszkowiec.
Pinczyn, Główna 25
Parafia Świętej Elżbiety w Pinczynie – rzymskokatolicka parafia w Pinczynie. Należy do dekanatu zblewskiego diecezji pelplińskiej. Obecny kościół w Pinczynie został wybudowany w latach 1926-27 na miejscu poprzedniego drewnianego, zbudowanego w 1743 r.
Osieczna, Czaplińskiego 4
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Osiecznej – rzymskokatolicka parafia w Osiecznej. Należy do dekanatu czerskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1929 roku.
Bobowo, Gdańska 90
Kościół św. Wojciecha – katolicki kościół parafialny zlokalizowany w Bobowie (wsi gminnej na Kociewiu).
Zblewo, Kościelna 2A
Parafia Świętego Michała Archanioła w Zblewie – rzymskokatolicka parafia w Zblewie. Należy do dekanatu zblewskiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1340 roku.
Starogard Gdański, Bohaterów Getta
Cmentarz żydowski w Starogardzie Gdańskim – kirkut został założony w połowie XIX wieku i znajduje się przy ul. Bohaterów Getta. Został zdewastowany przez Niemców podczas II wojny światowej skutkiem czego zachowało się około macew z napisami w języku hebrajskim i niemieckim.
Lubichowo, Starogardzka 18
Parafia Świętego Jakuba Starszego w Lubichowie – rzymskokatolicka parafia w Lubichowie. Należy do dekanatu skórzeckiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1870 roku.
Kościół św. Jana Chrzciciela – katolicki kościół parafialny zlokalizowany w Suminie, w gminie wiejskiej Starogard Gdański.
Kościół św. Katarzyny w Starogardzie Gdańskim – kościół w Starogardzie Gdańskim, wybudowany w 1802 roku na fundamentach średniowiecznego kościoła. W 2003 obiekt wpisano do rejestru zabytków.
Skórcz, Kościelna 5
Kościół Wszystkich Świętych w Skórczu – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Skórcz, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Skórcz diecezji pelplińskiej. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo pomorskie (pol.). 30 września 2014. .

Strony