Powiat słupski - Religia

Strony

Parafia Świętych Szymona i Judy Tadeusza w Damnie – rzymskokatolicka parafia w Damnie. Należy do dekanatu główczyckiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1973 przez bpa Ignacego Jeża. Obecnie proboszczem jest ks. Zdzisław Wirkus.
Gardna Wielka, Plac Wolności 6
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Gardnie Wielkiej – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Gardna Wielka, w gminie Smołdzino, w powiecie słupskim, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Główczyce diecezji pelplińskiej.
Parafia św. Franciszka z Asyżu w Wytownie została utworzona w 1968 roku. Należy do dekanatu Ustka diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w XVII wieku. Mieści się pod numerem 40. Parafia ma kościół filialny pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Machowinie.
Główczyce, Tadeusza Kościuszki 9
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Główczycach – rzymskokatolicka parafia w Główczycach. Należy do dekanatu główczyckiego Diecezji pelplińskiej. Prowadzą ją Salezjanie. Erygowana w 1951 roku.
Parafia pod wezwaniem świętego Jana Bosko – polska rzymskokatolicka parafia w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej z siedzibą w Sycewicach. Została utworzona przez biskupa Wilhelma Plutę 1 czerwca 1951 roku. Położona jest przy drodze krajowej 6 Szczecin – Gdańsk.
Ustka, Armii Krajowej 2
Parafia Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza w Ustce została utworzona 24 sierpnia 1990. Należy do dekanatu Ustka diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny w budowie od 1990, poświęcony 21 października 2007. Mieści się przy ulicy Armii Krajowej.
Smołdzino, Kościelna 1
Parafia Trójcy Świętej w Smołdzinie – rzymskokatolicka parafia w Smołdzinie. Należy do dekanatu główczyckiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1991 roku.
Zabytkowy cmentarz w miejscowości Kluki, został założony prawdopodobnie w XVIII w. Od 1975 jest cmentarzem zamkniętym, a od 1987 wpisanym do rejestru zabytków. W 1998 przekazany w zarząd skansenu Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach.
Parafia Świętego Józefa w Zagórzycy – rzymskokatolicka parafia w Zagórzycy. Należy do dekanatu główczyckiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1949 roku. Z parafii pochodzą kapłani : ks. Tadeusz Wilk, ks. Wiesław Rakowski, ks. Jerzy Chęciński, ks. Krzysztof Kowal, ks. Andrzej Pawłowski, ks.

Strony