Gdynia - Atrakcje

Strony

Gdynia, Chabrowa 8a
Parafia pw. Matki Boskiej Różańcowej w Gdyni – parafia rzymskokatolicka usytuowana w dzielnicy Demptowo w Gdyni. Należy do dekanatu Gdynia-Chylonia, który należy z kolei do archidiecezji gdańskiej. Obecnym proboszczem parafii jest ks. Grzegorz Kuzborski.
Gdynia, Babie Doły, Rybaków 1a
Parafia pw. Matki Boskiej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski i Św. Jerzego w Gdyni – ustanowiona 1 października 1989 r. parafia rzymskokatolicka usytuowana w dzielnicy Babie Doły w Gdyni. Należy do dekanatu Gdynia-Oksywie, który należy z kolei do archidiecezji gdańskiej.
Gdynia, Sędzickiego 24
Willa Otok – zabytkowa willa w Gdyni. Mieści się w dzielnicy Kamienna Góra przy ul. Sędzickiego 24. Została zbudowana w 1923 roku. Od 1978 widnieje w rejestrze zabytków.
Gdynia, Henryka Sienkiewicza 37
Willa Szumka – zabytkowa willa w Gdyni. Mieści się w dzielnicy Kamienna Góra przy ul. Sienkiewicza 37. Została zbudowana w 1923 roku. Od 1976 widnieje w rejestrze zabytków.
Gdynia, Przebendowskich 1
Willa Weneda – zabytkowa willa w Gdyni. Mieści się w Orłowie przy ul. Przebendowskich 1. Została zbudowana w latach 1927-1929. Od 1982 widnieje w rejestrze zabytków.
Gdynia, Św. Mikołaja
Kościół Świętego Mikołaja w Gdyni – rzymskokatolicki kościół parafialny w Gdyni, w województwie pomorskim. Mieści się przy ulicy św. Mikołaja, w dzielnicy Chylonia. Należy do dekanatu Gdynia-Chylonia.
Gdynia, Orłowo, Folwarczna 2
Krzyżowa Góra – góra o wysokości 188,3 m n.p.m. położona na terenie Gdyni, w dzielnicy Chwarzno-Wiczlino. Jest to morenowe wzniesienie położone w obrębie Pojezierza Kaszubskiego, w mikroregionie Moreny Chwaszczyńskiej. Znajduje się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.
Gdynia, Wacława Sieroszewskiego 7
Willa Sokola – zabytkowa willa w Gdyni. Mieści się w dzielnicy Kamienna Góra przy ul. Sieroszewskiego 7. Została zbudowana w 1921 roku. Od 1983 widnieje w rejestrze zabytków.
Gdynia, Generała Berlinga 2
Parafia pw. Świętego Pawła Apostoła w Gdyni - parafia rzymskokatolicka usytuowana w dzielnicy Pogórze Górne w Gdyni. Należy do dekanatu Gdynia-Oksywie, który należy z kolei do archidiecezji gdańskiej. Obecnym proboszczem parafii jest ks. Zbigniew Walczak.
Gdynia, I Armii Wojska Polskiego 6
Willa Szczęść Boże – zabytkowa willa w Gdyni. Mieści się w dzielnicy Kamienna Góra przy ul. I Armii Wojska Polskiego 6. Została zbudowana w latach 1928-1929. Od 1983 widnieje w rejestrze zabytków.
Aleja Statków Pasażerskich odwiedzających Gdynię – aleja tablic upamiętniających zawinięcie statków pasażerskich do portu w Gdyni. Aleja znajduje się na Molo Południowym, na końcu Nabrzeża Pomorskiego (po lewej stronie alei Jana Pawła II). Istnieje od 1 lipca 2001.
Gdynia, Mikołaja Kopernika 75
Parafia pw. Chrystusa Miłosiernego w Gdyni - parafia rzymskokatolicka usytuowana w dzielnicy Redłowo w Gdyni. Należy do dekanatu Gdynia-Orłowo, który należy z kolei do archidiecezji gdańskiej. Obecnym proboszczem parafii jest ks. Michał Oksiuta.
Gdynia, Sieroszewskiego 8
Willa Sadyba w Gdyni – zabytkowa willa w Gdyni. Mieści się w dzielnicy Kamienna Góra przy ul. Sieroszewskiego 8. Została zbudowana w 1923 roku. Od 1983 widnieje w rejestrze zabytków.
Gdynia, Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara 29
Parafia pw. Świętego Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara w Gdyni - parafia rzymskokatolicka usytuowana w dzielnicy Wiczlino w Gdyni. Należy do dekanatu Gdynia-Śródmieście, który należy z kolei do archidiecezji gdańskiej. Obecnym proboszczem parafii jest ks. Andrzej Wierciński.
Gdynia, Aleja Zwycięstwa 291
Gdynia, Franciszka Sędzickiego 22
Willa Zosieńka w Gdyni – zabytkowa willa w Gdyni. Mieści się w dzielnicy Kamienna Góra przy ul. Sędzickiego 22. Została zbudowana w 1923 roku. Od 1984 widnieje w rejestrze zabytków.

Strony