Powiat kwidzyński - Atrakcje

Strony

Kwidzyn, Katedralna 1
Zamek w Kwidzynie – zamek kapituły pomezańskiej w Kwidzynie wzorowany na zamkach krzyżackich.
Ryjewo, Grunwaldzka 40
Parafia Świętej Rodziny w Ryjewie, Pomezańskie Sanktuarium Świętej Rodziny – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w 8 listopada 1897 roku przez biskupa warmińskiego Andrzeja Thiela.
Parafia Zwiastowania Pańskiego w Nowej Wiosce – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana ok 1293 roku, reerygowana w 1962 roku jako Parafia Zwiastowania Pańskiego w Nowej Wiosce-Trumiejkach.
Prabuty, Barczewskiego 6
Konkatedra św. Wojciecha w Prabutach - świątynia gotycka z XIV wieku, wybudowana na wzór konkatedry kwidzyńskiej, przebudowana w połowie XIX wieku, zniszczona w czasie II wojny światowej i odbudowana dopiero w latach 80. XX wieku. Dawniej kościół parafialny, od 1992 konkatedra diecezji elbląskiej.
Gardeja, Kościelna 3
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gardei – rzymskokatolicki kościół parafialny w Gardei, w gminie Gardeja, w powiecie kwidzyńskim, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Kwidzyn - Zatorze diecezji elbląskiej.
Parafia św. Stanisława Kostki w Rodowie – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej.
Jezioro Kucki (Klecewskie) - przepływowe jezioro wytopiskowe położone na Pojezierzu Iławskim, w gminie Gardeja, powiecie kwidzyńskim województwa pomorskiego, o powierzchni 188 ha.
Jezioro Czarne Górne - jezioro w woj. pomorskim, w pow. kwidzyńskim, w gminie Gardeja, leżące na terenie Pojezierza Iławskiego.
Rakowiec, Kwidzyńska 26
Parafia św. Antoniego w Rakowcu - parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana ok. 1336 roku, reerygowana 5 kwietnia 1962 roku przez biskupa warmińskiego Tomasza Wilczyńskiego. Do parafii należą miejscowości: Rakowiec, Bronno, Licze, Ośno, Pawlice, Rakowieckie Pole.
Katedra św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie (od 1993 konkatedra diecezji elbląskiej i siedziba kapituły kwidzyńskiej) – gotycki kościół z XIV wieku.
Parafia Trójcy Przenajświętszej w Trumiejkach – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w 2002 roku przez biskupa elbląskiego Andrzeja Śliwińskiego wskutek podziału parafii Zwiastowania Pańskiego w Nowej Wiosce - Trumiejkach.
Parafia Wniebowstąpienia Pana Jezusa w Cyganach - parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej.
Parafia św. Katarzyny w Straszewie – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej.
Kwidzyn, Marszałka Józefa Piłsudskiego 49
Kościół Świętej Trójcy w Kwidzynie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Kwidzynie, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Kwidzyn - Śródmieście diecezji elbląskiej.
Gardeja, Kwidzyńska 3
Kościół świętego Józefa w Gardei – rzymskokatolicki kościół filialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi Gardeja, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Kwidzyn - Zatorze diecezji elbląskiej.

Strony