Słupsk - Atrakcje

Strony

Słupsk, Plac Zwycięstwa 3
Ratusz w Słupsku – siedziba władz miejskich Słupska.
Słupsk, Dominikańska 5
Zamek Książąt Pomorskich w Słupsku – wybudowany w 1507 r. za panowania księcia Bogusława X w stylu gotyckim.
Słupsk, Łukasiewicza 7
Kościół Mariacki w Słupsku – kościół pw. NMP Królowej Różańca Świętego – trójnawowy, wzniesiony w XIII w. w stylu gotyckim, później przebudowywany.
Słupsk, Ignacego Łukasiewicza 3
Poczta w Słupsku – zabytkowy, neogotycki budynek poczty w Słupsku, znajdujący się u zbiegu ulic Łukasiewicza i Mikołajskiej. Budynek poczty głównej wybudowano w 1879 roku.
Słupsk, Armii Krajowej 22
Kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku – Kościół został wzniesiony w 1869 r. na starym pogańskim miejscu kultowym (została znaleziona tu płyta kamienna z wyobrażeniem bożka), gdzie po wprowadzeniu chrześcijaństwa postawiono najstarszy kościół Słupska pod ówczesnym wezwaniem św. Piotra.
Słupsk, Dominikańska 9
Brama Młyńska w Słupsku – stanowi część obwarowań miasta. Nazwano ją tak z powodu sąsiadowania bramy z młynem wodnym.
Słupsk, Dominikańska 3
Kościół św. Jacka w Słupsku - kościół parafii rzymskokatolickiej św. Jacka w Słupsku
Baszta Czarownic w Słupsku - baszta starego, wybudowanego w okresie od początku XIV do połowy XV wieku obwarowania miasta, które powstało w miejscu wzmiankowanej już w 1325 roku występującej tu palisady.
Słupsk, Stary Rynek 5
Apteka Dworska – zabytkowa kamienica w Słupsku znajdująca się przy Starym Rynku 5. Wybudowana w 1723 lub 1783 r. na piwnicach z XV/XVI wieku, na najszerszej działce w zachodniej pierzei rynku. Fasada o formach przejściowych z baroku do klasycyzmu. Reprezentuje typ budynku mieszkalno-handlowego.
Słupsk, Zygmunta Krasińskiego
Cerkiew pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Słupsku – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Koszalin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Słupsk, Juliusza Słowackiego 40
Kościół Ewangelicko-Augsburski Świętego Krzyża w Słupsku – kościół należący do diecezji pomorsko-wielkopolskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo pomorskie (pol.). 30 września 2014. .
Słupsk, Mieczysława Niedziałkowskiego 6
Synagoga w Słupsku – nieistniejąca dzisiaj synagoga w Słupsku, przy ulicy Niedziałkowskiego 6, dawnej Arnoldstrasse.
Kościół św. Mikołaja w Słupsku – kościół protestancki, którego dokładna data powstania nie jest znana. Najpewniej ze względu na wezwanie – św. Mikołaja, powstał bardzo wcześnie, jeszcze przed napływem zasadniczego rzutu kolonistów niemieckich.
Słupsk, Plac Zwycięstwa 12
Nowa Brama – stanowi część obwarowań Słupska. Nazwę taką brama przyjęła bo została ona dość późno wybudowana, a więc dla współczesnych była „nowa”.
Słupsk, Jana Kilińskiego 33
Słupsk, Szarych Szeregów 14
Starostwo Powiatowe w Słupsku – urząd i budynek starostwa powiatowego. Niniejszy artykuł opisuje jedynie historię losów samej budowli, wspomina o jej budowniczych i pierwszych administratorach.
Jantar – kompleks handlowo-rozrywkowy w Słupsku pomiędzy ulicami Szczecińską i Kołobrzeską. Największe centrum handlowe w Słupsku oraz jedno z największych w Polsce północnej. Nazwa i stylistyka centrum nawiązuje do występującego nad Bałtykiem bursztynu (łac. Jantar).
Cerkiew Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Słupsku – cerkiew greckokatolicka w Słupsku. Jest to nowoczesna świątynia wybudowana w latach 2003-2004. Wewnątrz znajduje się współczesny ikonostas. Mieści się przy ulicy Stefana Jaracza 6a.

Strony