Słupsk - Architektura

Strony

Słupsk, Plac Zwycięstwa 3
Ratusz w Słupsku – siedziba władz miejskich Słupska.
Słupsk, Dominikańska 5
Zamek Książąt Pomorskich w Słupsku – wybudowany w 1507 r. za panowania księcia Bogusława X w stylu gotyckim.
Słupsk, Ignacego Łukasiewicza 3
Poczta w Słupsku – zabytkowy, neogotycki budynek poczty w Słupsku, znajdujący się u zbiegu ulic Łukasiewicza i Mikołajskiej. Budynek poczty głównej wybudowano w 1879 roku.
Słupsk, Dominikańska 9
Brama Młyńska w Słupsku – stanowi część obwarowań miasta. Nazwano ją tak z powodu sąsiadowania bramy z młynem wodnym.
Baszta Czarownic w Słupsku - baszta starego, wybudowanego w okresie od początku XIV do połowy XV wieku obwarowania miasta, które powstało w miejscu wzmiankowanej już w 1325 roku występującej tu palisady.
Słupsk, Stary Rynek 5
Apteka Dworska – zabytkowa kamienica w Słupsku znajdująca się przy Starym Rynku 5. Wybudowana w 1723 lub 1783 r. na piwnicach z XV/XVI wieku, na najszerszej działce w zachodniej pierzei rynku. Fasada o formach przejściowych z baroku do klasycyzmu. Reprezentuje typ budynku mieszkalno-handlowego.
Słupsk, Plac Zwycięstwa 12
Nowa Brama – stanowi część obwarowań Słupska. Nazwę taką brama przyjęła bo została ona dość późno wybudowana, a więc dla współczesnych była „nowa”.
Słupsk, Jana Kilińskiego 33
Jantar – kompleks handlowo-rozrywkowy w Słupsku pomiędzy ulicami Szczecińską i Kołobrzeską. Największe centrum handlowe w Słupsku oraz jedno z największych w Polsce północnej. Nazwa i stylistyka centrum nawiązuje do występującego nad Bałtykiem bursztynu (łac. Jantar).
Słupsk, Szarych Szeregów 14
Starostwo Powiatowe w Słupsku – urząd i budynek starostwa powiatowego. Niniejszy artykuł opisuje jedynie historię losów samej budowli, wspomina o jej budowniczych i pierwszych administratorach.
Słupsk, Jedności Narodowej 2
Słupsk, Henryka Pobożnego 7
Słupsk, Szczecińska 99
Hala Gryfia – wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa w Słupsku otwarta w lipcu 1982 roku. Posiada 2454 miejsca siedzące. Swoje spotkania rozgrywa tu zespół Czarnych Słupsk.

Strony