Słupsk - Kościoły

Słupsk, Łukasiewicza 7
Kościół Mariacki w Słupsku – kościół pw. NMP Królowej Różańca Świętego – trójnawowy, wzniesiony w XIII w. w stylu gotyckim, później przebudowywany.
Słupsk, Armii Krajowej 22
Kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku – Kościół został wzniesiony w 1869 r. na starym pogańskim miejscu kultowym (została znaleziona tu płyta kamienna z wyobrażeniem bożka), gdzie po wprowadzeniu chrześcijaństwa postawiono najstarszy kościół Słupska pod ówczesnym wezwaniem św. Piotra.
Słupsk, Dominikańska 3
Kościół św. Jacka w Słupsku - kościół parafii rzymskokatolickiej św. Jacka w Słupsku
Słupsk, Zygmunta Krasińskiego
Cerkiew pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Słupsku – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Koszalin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Słupsk, Juliusza Słowackiego 40
Kościół Ewangelicko-Augsburski Świętego Krzyża w Słupsku – kościół należący do diecezji pomorsko-wielkopolskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo pomorskie (pol.). 30 września 2014. .
Kościół św. Mikołaja w Słupsku – kościół protestancki, którego dokładna data powstania nie jest znana. Najpewniej ze względu na wezwanie – św. Mikołaja, powstał bardzo wcześnie, jeszcze przed napływem zasadniczego rzutu kolonistów niemieckich.
Cerkiew Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Słupsku – cerkiew greckokatolicka w Słupsku. Jest to nowoczesna świątynia wybudowana w latach 2003-2004. Wewnątrz znajduje się współczesny ikonostas. Mieści się przy ulicy Stefana Jaracza 6a.
Słupsk, Henryka Pobożnego 7
Kościół św. Ottona w Słupsku – dał możliwość po jego wybudowaniu do powstania parafii, utworzonej 25 maja 1889 r. Była to jedyna słupska świątynia katolicka do 1945 (licząc od zmian reformacji), od kiedy życie tej parafii skupiało się wokół kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego.
Słupsk, Zatorze, Stanisława Konarskiego 17
Parafia pw. św. Faustyny Kowalskiej w Słupsku – rzymskokatolicka parafia pod wezwaniem św. Faustyny Kowalskiej w Słupsku, w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Parafia pw. świętego Jana Kantego w Słupsku - została utworzona i wydzielona z części parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku, przez biskupa Ignacego Jeża 1 września 1991 r.
Słupsk, Artura Grottgera 9
Parafia pw. Świętej Rodziny w Słupsku - rzymskokatolicka parafia w Słupsku.
Słupsk, Szczecińska 38
Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Słupsku - rzymskokatolicka parafia w Słupsku. Parafia została utworzona przez biskupa Ignacego Jeża 23 marca 1990 r. Położona jest w dzielnicy os.Niepodległości.
Słupsk, Marszałka Józefa Piłsudskiego 20
Kościół pw. św. Maksymiliana Kolbego - kościół murowany w stylu współczesnym-namiotowym, w Słupsku przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego 20. Kościołem opiekują się księża diecezjalni.