Powiat lęborski - Kościoły

Strony

Łeba, Powstańców Warszawy 28
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łebie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Łebie, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Łeba diecezji pelplińskiej. Jest jedynym rejestrowanym zabytkiem miasta.
Lębork, Mikołaja Kopernika 6
Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku – kościół w Lęborku, wybudowany w stylu neogotyckim w latach 1866-1870. Do 1946 świątynia ewangelicka, po II wojnie światowej polski kościół rzymskokatolicki. Od 1958 siedziba parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku.
Parafia Świętego Józefa Oblubieńca w Charbrowie – rzymskokatolicka parafia w Charbrowie. Należy do dekanatu łebskiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1951 roku.
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Łebieniu – parafia rzymskokatolicka należąca do diecezji pelplińskiej, do dekanatu łebskiego. Parafia została erygowana w 1981 r.
Kościół świętego Jana Chrzciciela w Białogardzie – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Białogarda, w gminie Wicko, w powiecie lęborskim, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Łeba diecezji pelplińskiej.
Łeba, Stara Łeba
Kościół św. Mikołaja w Łebie – zbudowano w XIV wieku jako kościół parafialny Starej Łeby. Była to świątynia zapewne jednonawowa, z wieżą. Po 1558 roku, gdy została zasypana Stara Łeba - opustoszała i kościół zburzono w 1560 roku.
Kościół świętego Jakuba Apostoła w Lęborku – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Lęborku, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Lębork diecezji pelplińskiej.
Parafia św. Jakuba Apostoła w Łebie - jedna z dwóch rzymskokatolickich parafii w mieście Łeba. Należy do dekanatu Łeba Diecezji pelplińskiej. Powołana 28 marca 1998. Obsługiwana jest przez księży diecezjalnych.
Lębork, Młynarska 21
Spichrz solny w Lęborku – dawny spichlerz w Lęborku, wybudowany w XIV wieku, współcześnie zbór zielonoświątkowców. Od 2010 roku obiekt znajduje się w rejestrze zabytków.
Lębork, ks. Szczepana Gracza 7
Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Lęborku - rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu lęborskiego diecezji pelplińskiej w Lęborku.
Lębork, Leonida Teligi 22
Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku – rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu lęborskiego w diecezji pelplińskiej.

Strony