Powiat malborski - Kościoły

Strony

Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Mątowach Wielkich - parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w 1383 roku. Do parafii należą miejscowości: Bystrze,Mątowy Małe, Mątowy Wielkie. Tereny te znajdują się w gminie Miłoradz, w powiecie malborskim, w województwie pomorskim.
Malbork, Osiedle XX-lecia 22
Kościół świętego Jana Chrzciciela w Malborku – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Malborku, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Malbork I diecezji elbląskiej. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo pomorskie (pol.). 30 września 2014. .
Kolegiata św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie - gotycki kościół rzymskokatolicki zbudowany inicjatywy Zakonu krzyżackiego oraz mieszkańców Nowego Stawu na przełomie XIV wieku i XV wieku. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo pomorskie (pol.). 30 czerwca 2014. .
Parafia św. Michała Archanioła w Miłoradzu – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w XIV wieku. Do parafii należy miejscowość Miłoradz. Tereny te znajdują się w gminie Miłoradz, w powiecie malborskim, w województwie pomorskim.
Parafia św. Mikołaja w Lisewie Malborskim – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Parafia erygowana ok. 1310 roku, reerygowana 15 czerwca 1979 roku przez biskupa gdańskiego Lecha Kaczmarka przez wydzielenie z parafii Matki Bożej Wniebowzięcia w Kończewicach.
Lichnowy, Lachowicza 25
Parafia św. Urszuli w Lichnowach – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Do parafii należą miejscowości: Dąbrowa, Lichnowy, Lichnówki, Parszewo, Pordenowo, Tropiszewo. Tereny te znajdują się w gminie Lichnowy, w powiecie malborskim, w województwie pomorskim.
Parafia Matki Bożej Wniebowzięcia w Kończewicach – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w 1338 roku. Do parafii należą miejscowości: Bystrze, Kończewice i Stara Wisła. Tereny te znajdują się w gminie Miłoradz, w powiecie malborskim, w województwie pomorskim.
Parafia św. Mikołaja w Pogorzałej Wsi – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w 1383 roku. Do parafii należą miejscowości: Kraśniewo, Pogorzała Wieś. Tereny te znajdują się w gminie Miłoradz i gminie Malbork, w powiecie malborskim, w województwie pomorskim.
Krzyżanowo, Generała Józefa Bema 18
Parafia św. Barbary w Krzyżanowie – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej.
Parafia św. Katarzyny w Borętach – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w XIV wieku. Do parafii należą miejscowości: Boręty, Boręty Pierwsze, Boręty Drugie, Boręty Trzecie, Palczewo.
Parafia św. Mikołaja w Królewie – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Do parafii należą miejscowości: Królewo, Kaczynos, Janówka, Krasnołęka, Zarzecze. Tereny te znajdują się w gminie Stare Pole, w powiecie malborskim, w województwie pomorskim.
Nowy Staw, Rynek Tadeusza Kościuszki
Kościół poewangelicki w Nowym Stawie – dawna świątynia protestancka znajdująca się w Nowym Stawie w województwie pomorskim.
Parafia św. Bartłomieja w Świerkach – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej w dekanacie Nowy Staw. Do parafii należą miejscowości: Lipinka, Lubstowo, Myszewo, Nidowo, Świerki. Tereny te znajdują się w gminie Nowy Staw, w powiecie malborskim, w województwie pomorskim.
Malbork, Juliusza Słowackiego 76
Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Malborku – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Malborku, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Malbork I diecezji elbląskiej.
Parafia św. Jerzego w Starej Kościelnicy – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana około 1400 roku, reerygowana w 1986 roku. Do parafii należą miejscowości: Stogi, Stara Kościelnica.
Parafia św. Andrzeja Apostoła w Lasowicach Wielkich – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana około roku 1350.
Parafia św. Floriana w Szymankowie – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w 1 lipca 1986 roku. Do parafii należą miejscowości: Gnojewo, Lichnówki Pierwsze, Lichnówki Drugie, Starynia oraz Szymankowo.

Strony