Lębork

0

Lębork (kaszb. Lãbórg,Lãbórch, niem. Lauenburg) – miasto powiatowe położone w województwie pomorskim, nad rzeką Łebą.

Warto zobaczyć

Lębork, Przyzamcze 2
Zamek krzyżacki w Lęborku – zamek pokrzyżacki znajdujący się w Lęborku, w województwie pomorskim. Mieści się nad rzeką Łebą.
Lębork, Armii Krajowej 14
Ratusz w Lęborku – lęborski ratusz jest budowlą neogotycką wybudowaną w 1900. Charakterystycznym elementem budynku jest wieża z hełmem czworobocznym zakończonym ażurową latarnią z iglicą. Usytuowany jest poza granicami średniowiecznego miasta.
Lębork, Mikołaja Kopernika 6
Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku – kościół w Lęborku, wybudowany w stylu neogotyckim w latach 1866-1870. Do 1946 świątynia ewangelicka, po II wojnie światowej polski kościół rzymskokatolicki. Od 1958 siedziba parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku.
Lębork, Bohaterów Westerplatte 11
Neogotycki bydynek poczty w Lęborku został zbudowany w 1905 roku na przeciwko nowego ratusza miejskiego. We wschodniej fasadzie gmachu, znajduje sie wielokątna wieżyczka z klatką schodową, zwieńczona stożkowym chełmem.
Kościół świętego Jakuba Apostoła w Lęborku – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Lęborku, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Lębork diecezji pelplińskiej.
Lębork, Młynarska 21
Spichrz solny w Lęborku – dawny spichlerz w Lęborku, wybudowany w XIV wieku, współcześnie zbór zielonoświątkowców. Od 2010 roku obiekt znajduje się w rejestrze zabytków.
Lębork, I Armii Wojska Polskiego 47
Lębork, Hieronima Derdowskiego 2
Synagoga w Lęborku – zbudowana około 1827 roku. Podczas nocy kryształowej z 9 na 10 listopada 1938 roku, bojówki hitlerowskie spaliły synagogę. Po zakończeniu II wojny światowej nie została odbudowana.