Gmina Cewice

0

Gmina Cewice - gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie lęborskm.

Warto zobaczyć

Maszewskie Góry – zespół wzniesień z najwyższym o wysokości 159,64 m n.p.m. na Pojezierzu Kaszubskim, położone w woj. pomorskim, w powiecie lęborskim, na obszarze gminy Cewice.
Żelazińska Góra – wzniesienie o wysokości 187,27 m n.p.m. na Pojezierzu Kaszubskim, położone w woj. pomorskim, w powiecie lęborskim, na obszarze gminy Cewice.
Kotłowe Góry – zespół wzniesień z najwyższym o wysokości 189,5 m n.p.m. na Pojezierzu Kaszubskim, położone w woj. pomorskim, w powiecie lęborskim, na obszarze gminy Cewice.
Sosnowa Góra – wzniesienie o wysokości 145 m n.p.m. na Pojezierzu Kaszubskim, położone w woj. pomorskim, w powiecie lęborskim, na obszarze gminy Cewice. Nazwę Sosnowa Góra wprowadzono urzędowo w 1949 roku, zastępując poprzednią niemiecką nazwę Ficht Berg.
Graniczne Góry – zespół wzniesień z najwyższym o wysokości 173,1 m n.p.m. na Pojezierzu Kaszubskim, położone w woj. pomorskim, w powiecie lęborskim, na obszarze gminy Cewice.
Dziechna Góra – wzgórze o wysokości 182 m n.p.m., położone 2 km na północny zachód od wsi Dziechno w województwie pomorskim, w powiecie lęborskim, w gminie Cewice. Nazwę Dziechna Góra wprowadzono urzędowo w 1949 roku, zastępując poprzednią niemiecką nazwę Dzechen Berge