Powiat lęborski - Architektura

Lębork, Przyzamcze 2
Zamek krzyżacki w Lęborku – zamek pokrzyżacki znajdujący się w Lęborku, w województwie pomorskim. Mieści się nad rzeką Łebą.
Lębork, Armii Krajowej 14
Ratusz w Lęborku – lęborski ratusz jest budowlą neogotycką wybudowaną w 1900. Charakterystycznym elementem budynku jest wieża z hełmem czworobocznym zakończonym ażurową latarnią z iglicą. Usytuowany jest poza granicami średniowiecznego miasta.
Lębork, Bohaterów Westerplatte 11
Neogotycki bydynek poczty w Lęborku został zbudowany w 1905 roku na przeciwko nowego ratusza miejskiego. We wschodniej fasadzie gmachu, znajduje sie wielokątna wieżyczka z klatką schodową, zwieńczona stożkowym chełmem.
Łeba, Stara Łeba
Kościół św. Mikołaja w Łebie – zbudowano w XIV wieku jako kościół parafialny Starej Łeby. Była to świątynia zapewne jednonawowa, z wieżą. Po 1558 roku, gdy została zasypana Stara Łeba - opustoszała i kościół zburzono w 1560 roku.
Lębork, Armii Krajowej 18
Lębork, Adolfa Dygasińskiego 14
Gmach I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku – zabytkowy budynek szkolny mieszczący się w Lęborku przy ul. Dygasińskiego. Oddany do użytku w 1928 roku. Od 2000 roku obiekt widnieje w rejestrze zabytków.