Powiat nowodworski - Kościoły

Strony

Jantar, Gdańska 26a
Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jantarze – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana 1 sierpnia 1986 roku przez biskupa diecezji gdańskiej ks. Tadeusza Gocłowskiego.
Parafia św. Marka Ewangelisty w Kątach Rybackich - parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w 8 grudnia 1988 roku przez biskupa diecezji gdańskiej ks. Tadeusza Gocłowskiego.
Kmiecin, Żuławska 24
Parafia św. Jadwigi Królowej w Kmiecinie - parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w latach 1322 - 1332. W XIX wieku zniesiono parafię w Kmiecinie, podporządkowując ją parafii Przemienienia Pańskiego w Nowym Dworze Gdańskim.
Krynica Morska, Teleexpressu 4
Kościół świętego Piotra Apostoła i świętego Franciszka z Asyżu w Krynicy Morskiej – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Krynica Morska, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu nadmorskiego - Stegna diecezji elbląskiej.
Parafia św. Jana Chrzciciela w Ostaszewie – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w 1330 roku. Do parafii należą miejscowości: Ostaszewo, Jeziernik, Komarówka, Piaskowiec, Lubiszynek Pierwszy.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie - szachulcowy kościół rzymskokatolicki zbudowany przez protestantów w latach 1681-1683.
Parafia św. Elżbiety w Lubieszewie – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w XIV wieku.
Nowy Dwór Gdański, Michała Drzymały 3
Kościół Przemienienia Pańskiego w Nowym Dworze Gdańskim – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Nowy Dwór Gdański, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Nowy Dwór Gdański diecezji elbląskiej.
Nowy Dwór Gdański, Obrońców Westerplatte 22
Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Nowym Dworze Gdańskim – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana 1 marca 1993 roku przez biskupa diecezji elbląskiej ks. Andrzeja Śliwińskiego.
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żuławkach – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w 22 czerwca 1352 r. z inicjatywy wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego Winricha von Kniprode.
Marzęcino, Główna 12A
Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Marzęcinie – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana 2 października 1947 roku przez administratora diecezji gdańskiej ks. Andrzeja Wronkę.
Parafia św. Stanisława w Tujsku - parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana jako parafia Cyganek - Tujsk 2 sierpnia 1972 roku przez biskupa diecezji gdańskiej Lecha Kaczmarka.
Sztutowo, Gdańska 25a
Kościół św. Wojciecha w Sztutowie – budowla neogotycka będąca kościołem parafialnym parafii św. Wojciecha w Sztutowie, w latach 1878-1945 świątynia baptystyczna.
Parafia świętego Jakuba w Niedźwiedzicy – parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w 1342 roku, reerygowana w 1965 roku biskupa diecezji gdańskiej ks. Edmunda Nowickiego. Do parafii należą miejscowości: Niedźwiedzica, Dworek, Pułkownikówka, Nowa Kościelnica, Stare Babki.
Parafia św. Marcina w Nowej Cerkwi - parafia rzymskokatolicka w diecezji elbląskiej. Erygowana w XIV wieku. Do parafii należą miejscowości: Gniazdowo, Nowa Cerkiew, Pręgowo Żuławskie.
Cerkiew Świętego Mikołaja w Żelichowie – cerkiew greckokatolicka we wsi Żelichowo, w gminie Nowy Dwór Gdański, w województwie pomorskim.

Strony