Powiat kartuski - Kościoły

Strony

Sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie – sanktuarium maryjne położone w Sianowie, w północnej części Szwajcarii Kaszubskiej, 9 km na północny-zachód od Kartuz.
Sierakowice, Ks. B. Łasińskiego 1
Parafia Świętego Marcina w Sierakowicach – rzymskokatolicka parafia w Sierakowicach. Należy do dekanatu sierakowickiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w XIV wieku.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Żukowie – gotycki kościół z XIV wieku, przebudowany w XV i XVII wieku. Część dawnego klasztoru norbertanek w Żukowie, obecnie należy do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie.
Sierakowice, Kartuska 25a
Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Sierakowicach – rzymskokatolicka parafia w Sierakowicach. Należy do dekanatu sierakowickiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1983 roku.
Stężyca, Jana III Sobieskiego 14
Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Stężycy - duża wiejska parafia i jedna z najstarszych parafii w tej części Kaszub. Obejmowała niegdyś znaczny obszar: od Parchowa, Brodnicę Górną aż do Szymbarku.
Kościół św. Jana Chrzciciela w Żukowie – kościół filialny parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Żukowie. Zbudowany w XIII wieku, w XV wieku zburzony i w XVII wieku odbudowany.
Parafia św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza oraz św. Marii Magdaleny w Chwaszczynie – parafia należąca do dekanatu Kielno archidiecezji gdańskiej. Erygowana w XIII wieku. Mieści się przy ulicy Żeromskiego. Proboszczem jest ks. Czesław Jakusz-Gostomski, a wikariuszem – ks. Michał Świeczkowski.
Sulęczyno, Aleja Zwycięstwa 8
Parafia Świętej Trójcy w Sulęczynie – rzymskokatolicka parafia w Sulęczynie. Należy do dekanatu stężyckiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w XIII wieku.
Kościół świętego Kazimierza w Kartuzach – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Kartuzach, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Kartuzy diecezji pelplińskiej.
Kartuzy, Klasztorna 5
Kolegiata Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach – kościół klasztorny kartuzów wybudowany w latach 1383-1405; oryginalny dach w kształcie trumny i hełm wieży barokowy z 1731-1733. We wnętrzu cenne wyposażenie XV-XVIII wiek.
Kościół Trójcy Świętej i Wszystkich Świętych w Goręczynie – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Goręczyno, w gminie Somonino, w powiecie kartuskim, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Kartuzy diecezji pelplińskiej.
Chmielno, Gryfa Pomorskiego 41
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie – rzymskokatolicka parafia w Chmielnie. Należy do dekanatu kartuskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1880 roku.

Strony