Gdynia - Ulice

Aleja Statków Pasażerskich odwiedzających Gdynię – aleja tablic upamiętniających zawinięcie statków pasażerskich do portu w Gdyni. Aleja znajduje się na Molo Południowym, na końcu Nabrzeża Pomorskiego (po lewej stronie alei Jana Pawła II). Istnieje od 1 lipca 2001.
Gdynia, Bulwar Nadmorski
Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego – znajduje się w centrum Gdyni i jest jednym z najpopularniejszych miejsc dla spacerowiczów w Trójmieście.
Ulica 10 Lutego – jedna z najstarszych gdyńskich ulic, znajdująca się w dzielnicy Śródmieście. Każdego roku, począwszy od 2003 w dniu 11 listopada na ulicy odbywa się Gdyńska Parada Niepodległości
Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego – ulica w centrum Gdyni będąca częścią głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta. Jej przebieg wyznacza granice dla trzech dzielnic: Śródmieścia, Wzgórza Św. Maksymiliana oraz Kamiennej Góry. Długość alei wynosi około 1,25 km.
Ulica Chylońska w Gdyni – ulica w gdyńskich dzielnicach: Chylonia i Cisowa. Stanowi wewnętrzną drogę średnicową dla tych dzielnic. Ma ona długość 3,6 km i przez większą część trasy prowadzi równolegle do ul. Morskiej, z którą też łączy się z obu stron.
Ulica Wielkopolska – ulica w Gdyni przebiegająca przez dzielnice Orłowo, Mały Kack i Karwiny. Dominuje tu niska zabudowa mieszkalna (Orłowo, Mały Kack) oraz blokowa Karwiny. Przy tej ulicy znajduje się m.in. parafia św. Jadwigi Królowej w Gdyni. Ulica jest częścią drogi wojewódzkiej nr 474.
Ulica Morska w Gdyni – część głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta. Liczy ona ok. 8,3 km długości. Prowadzi od centrum Gdyni do granicy z Rumią. Biegnie przez dzielnice: Działki Leśne (na bardzo krótkim odcinku), Grabówek, Leszczynki, Chylonię oraz Cisowę.
Ulica Śląska – część Głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta. Liczy ona ok. 3,5 km długości. Jest to droga, omijająca centrum Gdyni, w całości znajdująca się na terenie dzielnicy Działki Leśne.
Ulica Władysława IV – ulica w Gdyni w dzielnicy Śródmieście.
Ulica Warszawska – ulica w dzielnicy Działki Leśne. Jest równoległa do ul. Śląskiej. Dominuje tu zabudowa mieszkalna. Przy tej ulicy znajduje się m.in. polskokatolicki kościół parafialny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.