Człuchów

0

Człuchów (Słuchów, kaszb. Człuchòwò, niem. Schlochau) - miasto powiatowe położone w województwie pomorskim, pomiędzy czterema jeziorami: Jeziorem Urzędowym, Miejskim Małym, Miejskim Dużym i największym: Rychnowskim, na Pojezierzu Krajeńskim.

Warto zobaczyć

Człuchów, Kościelna 8
Zamek człuchowski - zamek krzyżacki położony w Człuchowie, drugi po Malborku pod względem wielkości w Polsce. Był najtrudniejszym do zdobycia obiektem na Pomorzu i siedzibą komtura i konwentu krzyżackiego. Rezydował w nim Ulrich von Jungingen i Konrad von Wallenrode. Historia
Człuchów, Romualda Traugutta 12
Cerkiew Poczęcia Świętego Jana Chrzciciela w Człuchowie – cerkiew greckokatolicka w Człuchowie, w województwie pomorskim. Jest to nowoczesna świątynia wybudowana w latach 1994-1996 i poświęcona 9 listopada 1996 roku. Mieści się przy ulicy Romualda Traugutta 12.
Człuchów, Królewska 6
Kościół św. Jakuba w Człuchowie - rzymskokatolicki kościół parafialny w Człuchowie, w województwie pomorskim. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych – województwo pomorskie (pol.). 30 września 2014. .
Jezioro Rychnowskie (Człuchowskie Wielkie / Wielkie Urzędowe) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Krajeńskim w powiecie człuchowskim (województwo pomorskie). Jezioro Rychnowskie położone jest na obszarze gminy miejskiej Człuchów w zespole jezior Człuchowskich.
Jezioro Urzędowe (Człuchowskie) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Krajeńskim w powiecie człuchowskim (województwo pomorskie). Jezioro Urzędowe położone jest na obszarze gminy miejskiej Człuchów w zespole jezior Człuchowskich.
Jezioro Miejskie Małe (Małe) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Krajeńskim w powiecie człuchowskim (województwo pomorskie). Jezioro Miejskie Małe położone jest na obszarze gminy miejskiej Człuchów w zespole jezior Człuchowskich. Ogólna powierzchnia: 31,84 ha, maksymalna głębokość 3 m.
Jezioro Miejskie – jezioro rynnowe na Pojezierzu Krajeńskim w powiecie człuchowskim (województwo pomorskie). Jezioro Miejskie Duże położone jest na obszarze gminy miejskiej Człuchów w zespole jezior Człuchowskich.
Człuchów, Szczecińska 39
Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Człuchowie – rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu Człuchów, diecezji pelplińskiej.