Chojnice

0

Chojnice (kaszb. Chònice lub Chòjnice; niem. Konitz) – miasto powiatowe położone w województwie pomorskim, w Borach Tucholskich.

Warto zobaczyć

Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach – kościół rzymskokatolicki w Chojnicach, w województwie pomorskim.
Chojnice, Ducha Świętego 4
Parafia Chrystusa Króla i bł. Daniela Brottier w Chojnicach - rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu Chojnice, diecezji pelplińskiej. Prowadzona jest przez misjonarzy Ducha Świętego.
Ratusz w Chojnicach – obecny budynek, odpowiedni do potrzeb rozrastających się Chojnic, wybudowano na początku XX wieku w północnej części Rynku. Władze miasta wykupiły w tym celu trzy budynki szczytowe.
Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Chojnicach - barokowy kościół rzymskokatolicki w Chojnicach, w województwie pomorskim.
Chojnice, Obrońców Chojnic 4
Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach – rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu Chojnice, diecezji pelplińskiej.
Chojnice, Plac Świętej Siostry Faustyny 1
Parafia Chrystusa Miłosiernego w Chojnicach - rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu Chojnickiego, diecezji pelplińskiej. Do parafii należą ulice: Ceynowy, Igielska, Igły, Kościerska nr 13 i 17, Młodzieżowa nr 1 i 3, Modra, pl. św s. Faustyny, Rzepakowa i Sielska .
Chojnice, Aleja Matki Bożej Fatimskiej 21
Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Chojnicach – rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu Chojnice, diecezji pelplińskiej.