Gmina Bytów

0

Gmina Bytów - gmina miejsko-wiejska w województwie pomorskim, w powiecie bytowskm.

Warto zobaczyć

Bytów, Zamkowa 2
Zamek w Bytowie – gotycki zamek krzyżacki, następnie książąt pomorskich z XIV-XV wieku.
Bytów, Kardynała Josyfa Slipyja 5
Cerkiew Świętego Jerzego w Bytowie – bytowska cerkiew greckokatolicka to kościół pod wezwaniem świętego Jerzego z lat 1675-1685, dawna świątynia ewangelicka (niem.
Stary Staw - lobeliowe, przepływowe jezioro wytopiskowe położone na Pojezierzu Bytowskim, w gminie Bytów, w powiecie bytowskim województwa pomorskiego, na południe od wsi Pomysk Wielki i na północ od rezerwatu Jezioro Głęboczko. Całkowita powierzchnia jeziora wynosi 14,5 ha.
Mała Boruja (Mały Borek) (kaszb. Jezoro Môłô Bòrëjô) - jezioro wytopiskowe położone na pograniczu Pojezierza Bytowskiego i Równiny Charzykowskiej, w gminie Bytów, w powiecie bytowskim województwa pomorskiego.
Wiejskie Jezioro (kasz. Jezoro Wiejsczé) – jezioro wytopiskowe na Pojezierzu Bytowskim na Kaszubach w pow. bytowskim, województwa pomorskiego.
Jezioro Jeleń (kaszb. Jezoro Jeléń lub Gëlink) - jezioro wytopiskowe położone na Pojezierzu Bytowskim (powiat bytowski, województwo pomorskie). Jeleń zajmuje powierzchnię 88,9 ha, znajduje się na północnym obszarze miejskim Bytowa i służy przede wszystkim rekreacji i turystyce.
Duża Boruja (Borek) (kaszb. Jezoro Wiôlgô Bòrëjô) - jezioro rynnowe położone na pograniczu Pojezierza Bytowskiego i Równiny Charzykowskiej, w powiecie bytowskim województwa pomorskiego. Duża Boruja zajmuje powierzchnię 65,1 ha, znajduje się w kierunku zachodnim od Rekowa.
Głęboczko (kaszb. Jezoro Głãbòczkò) – jezioro wytopiskowe położone na Pojezierzu Bytowskim, w województwie pomorskim, w powiecie bytowskim. Jezioro zajmuje obszar 20,5 ha, który objęty jest rezerwatem wodno-florystycznym Jezioro Głęboczko.
Bytów, Jana Pawła II 16
Kościół świętej Katarzyny Aleksandryjskiej i świętego Jana Chrzciciela w Bytowie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Bytowie, w województwie pomorskim. Należy do dekanatu Bytów diecezji pelplińskiej.