Gmina Tuchomie

0

Gmina Tuchomie - gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie bytowskm.

Warto zobaczyć

Jezioro Chotkowskie (kaszb. Jezoro Chòtkòwsczé) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Bytowskim w powiecie bytowskim (województwo pomorskie). Powierzchnia całkowita: 56,7 ha
Parafia Świętego Michała Archanioła w Tuchomiu – rzymskokatolicka parafia w Tuchomiu. Należy do dekanatu bytowskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1383 roku.
Długie Jezioro (kaszb. Jezoro Dłudżé) – przepływowe jezioro wytopiskowe na Pojezierzu Bytowskim w gminie Bytów powiatu bytowskiego (województwo pomorskie), na zachód od Niezabyszewa. Z jeziora wypływa jeden z cieków źródłowych rzeki Bytowy.
Jezioro Spore - jezioro wytopiskowe położone na Pojezierzu Bytowskim, w woj. pomorskim, w pow. bytowskim, w gminie Tuchomie, Powierzchnia zwierciadła wody według różnych źródeł wynosi od 4,0 ha do 7 ha. Nad wschodnim brzegiem jeziora znajdują się zabudowania wsi Ciemno.
Przytarnia (Przytany) (kaszb. Jezoro Przëtarniô) - przepływowe jezioro rynnowe położone na Pojezierzu Bytowskim, na południowy wschód od Tuchomia w gminie Tuchomie, w powiecie bytowskim województwa pomorskiego. Przytarnia zajmuje powierzchnię 7 ha.