Gmina Lipnica

0

Gmina Lipnica - gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie bytowskm.

Warto zobaczyć

Gwieździniec - przepływowe jezioro rynnowe położone na pograniczu Pojezierza Bytowskiego i Równiny Charzykowskiej w regionie Kaszub zwanym Gochami w powiecie bytowskim województwa pomorskiego.
Głęboczek (Głębock) – jezioro położone na terenie gminy Lipnica w województwie pomorskim, w powiecie bytowskim. Powierzchnia 4,8 ha, długość 650 m, szerokość 240 m, głębokość do 42 m.
Jezioro Borzyszkowskie (Borzyszkowy) (kaszb. Jezoro Bòrzëszkòwsczé) – jezioro rynnowe na Równinie Charzykowskiej (w regionie Kaszub zwanym Gochami) w powiecie bytowskim (województwo pomorskie) o rozwiniętej linii brzegowej z dwoma wyspami. Jezioro obecnie znajduje w Naturze 2000.
Piaszno - przepływowe jezioro rynnowe na Równinie Charzykowskiej, położone w gminie Lipnica, w powiecie bytowskim, w woj. pomorskim. Jezioro leży w regionie Kaszub zwanym Gochami.
Parszczenica (kaszb. Jezoro Parszczińce) – przepływowe jezioro rynnowe na Równinie Charzykowskiej w kompleksie leśnym Borów Tucholskich ("Obszar Chronionego Krajobrazu Fragment Borów Tucholskich"), w powiecie chojnickim województwa pomorskiego na wysokości 122 m n.p.m..
Jezioro Długie (kaszb. Jezoro Dłudżé) – przepływowe jezioro wytopiskowe położone na Równinie Charzykowskiej na obszarze Zaborskiego Parku Krajobrazowego i gminy Lipnica o powierzchni 25,5 ha).
Kościół św. Katarzyny w Brzeźnie Szlacheckim - drewniany kościół parafialny we wsi Brzeźno Szlacheckie, w gminie Lipnica, w powiecie bytowskim, w województwie pomorskim.
Białe Jezioro (kaszb. Biôłé Jezoro) – przepływowe jezioro wytopiskowe Pojezierza Bytowskiego, w obrębie gminy Tuchomie. Ogólna powierzchnia akwenu jeziora wynosi 9,52 ha.
Jezioro Wiejskie( kasz. Jezoro Wiejsczé) - jezioro rynnowe położone na Równinie Charzykowskiej w regionie Kaszub zwanym Gochami (powiat bytowski, województwo pomorskie).