Gmina Czarna Dąbrówka

0

Gmina Czarna Dąbrówka - gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie bytowskm.

Warto zobaczyć

Długie Jezioro (kaszb. Jezoro Dłudżé) – jezioro wytopiskowe na Wysoczyźnie Polanowskiej w gminie Czarna Dąbrówka powiatu bytowskiego (województwo pomorskie), na południe od Kartkowa, na obszarze Parku Krajobrazowego Dolina Słupi.
Jezioro Czarne (kaszb. Jezoro Czôrné) – jezioro wytopiskowe na Wysoczyźnie Polanowskiej, na zachód od Kartkowa w gminie Czarna Dąbrówka powiatu bytowskiego (województwo pomorskie), na obszarze Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. Ogólna powierzchnia: 13 ha.
Jezioro Kozie (kasz. Jezoro Kozé) - jezioro rynnowe leżące na Wysoczyźnie Polanowskiej w powiecie bytowskim województwa pomorskiego.
Obrowo Małe – jezioro wytopiskowe na Pojezierzu Bytowskim, na północ od osady Struga w gminie Czarna Dąbrówka, w pow. bytowskim województwa pomorskiego. Ogólna powierzchnia: 9 ha.
Jezioro Pomyskie(Pomysko, Jezioro Dworcowe) – jezioro wytopiskowe na Pojezierzu Bytowskim w gminie Czarna Dąbrówka, w pow. bytowskim województwa pomorskiego. Ogólna powierzchnia: 10,5 ha.
Skotawsko Wielkie (Skotawsko Duże, kasz. Jezoro Wiôldżé Skòtawskò) - jezioro rynnowe leżące na Wysoczyźnie Polanowskiej, na południowy zachód od Czarnej Dąbrówki, gmina Czarna Dąbrówka, powiat bytowski, województwo pomorskie o powierzchni 80 ha.
Mikorowo (Mikorowskie) (kaszb. Jezoro Mikrowsczé) - jezioro rynnowe leżące na Wysoczyźnie Polanowskiej, na południe od wsi Mikorowo w gminie Czarna Dąbrówka, w powiecie bytowskim (województwo pomorskie) o powierzchni 43 ha.
Nożynko – jezioro w woj. pomorskim, w powiecie bytowskim, w gminie Czarna Dąbrówka, leżące na terenie Wysoczyzny Polanowskiej.