Powiat pyrzycki - Przyroda

Ogród Dendrologiczny w Przelewicach – arboretum w Przelewicach w województwie zachodniopomorskim.
Zaborsko – jezioro położone w środkowej części Pobrzeża Szczecińskiego na Równinie Pyrzycko-Stargardzkiej na południe od wsi Zaborsko, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie pyrzyckim, w gminie Warnice.
Babińskie (niem. Babbiner See, wcześniej Hege See) – jezioro położone w zachodniej części Pojezierza Zachodniopomorskiego na Równinie Pyrzycko-Stargardzkiej, w Gminie Bielice. Powierzchnia 17 ha (0,17 km²), długość 760 m, szerokość 300 m.
Płoń (niem. Plönesee) – jezioro na Równinie Pyrzycko-Stargardzkiej, położone w województwie zachodniopomorskim, w powiecie pyrzyckim, w gminie Przelewice. Jezioro jest połączone z jeziorem Miedwie, rzeką Płonią i Kanałem Płońskim.
Rezerwat przyrody „Brodogóry” – stepowy, o powierzchni 5,2 ha, utworzony 14 lutego 1957, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie pyrzyckim, w gminie Warnice, 1,8 km na wschód-północny wschód od ujścia Płoni do Miedwia, 8 km na północ-północny wschód od Pyrzyc, po północno-zachodniej stronie dro
Jezioro Dołgie (niem. Langersee) - jezioro w woj. zachodniopomorskim, w pow. pyrzyckim, w gminie Bielice, leżące w zachodniej części Pojezierza Zachodniopomorskiego na Równinie Pyrzycko–Stargardzkiej.
Rezerwat przyrody „Stary Przylep” – florystyczny, o powierzchni 2,13 ha, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie pyrzyckim, w gminie Warnice, 1 km na południe od Starego Przylepu, 5,8 km na wschód-południowy wschód od ujścia Płoni do Miedwia, 8,5 km na północny wschód od Pyrzyc.
Rezerwat przyrody "Jezioro Jasne" - florystyczny, o powierzchni 12,13 ha, utworzony 23 stycznia 1973, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie myśliborskim, w gminie Myślibórz oraz w powiecie pyrzyckim, w gminie Lipiany.
Będogoszcz (niem. Klausdammsee) – jezioro położone w zachodniej części Pojezierza Zachodniopomorskiego na Równinie Pyrzycko-Stargardzkiej, na zachód od Jeziora Miedwie. Powierzchnia 130 ha.