Powiat kamieński - Religia

Strony

Kamień Pomorski, Plac Katedralny 8
Konkatedra Najświętszej Marii Panny, św. Jana Chrzciciela i św. Faustyny w Kamieniu Pomorskim – kościół parafii rzymskokatolickiej św. Ottona w Kamieniu Pomorskim. Historyczna katedra diecezji pomorskiej.
Wolin, Wojska Polskiego 3
Kolegiata św. Mikołaja Biskupa – kościół parafialny w Wolinie wybudowany u schyłku XIII wieku. Jest to halowa, trójnawowa ceglana budowla gotycka w formie pseudobazyliki.
Kościół św. Mikołaja w Kamieniu Pomorskim - zabytkowy kościół filialny w Kamieniu Pomorskim.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jarszewie – późnogotycki kościół z zachowanym niemal w komplecie wyposażeniem z XVII w. Kościół znajduje się w Jarszewie koło Kamienia Pomorskiego.
Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP – kościół parafialny w Trzebieszewie, w województwie zachodniopomorskim. Wybudowany w roku 1446. Obecnie msze odprawiane są w niedzielę o godzinie 10 i w czwartek o 18.
Kołczewo, Zwycięstwa 22B
Parafia pod wezwaniem Świętej Katarzyny w Kołczewie – parafia rzymskokatolicka w Kołczewie, należąca do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i dekanatu Wolin. Prowadzą ją księża Salwatorianie (SDS). Mieści się przy ulicy Zwycięstwa.
Kościół parafialny pw. Świętej Trójcy w Świerznie jako ryglowy wzniesiony został w 1681 roku. Dwukrotnie był przebudowany. W 1708 roku przedłużono go od strony zachodniej, a w roku roku 1727 rozbudowano go od strony wschodniej.
Kościół Świętego Andrzeja Boboli w Golczewie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Golczewie, w powiecie kamieńskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Golczewo archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Kościół Najświętszej Marii Panny - jest to zabytek klasy "0" położony we wsi Koniewo w woj. zachodniopomorskim, w pow. kamieńskim, w gminie Wolin.
Kościół św. Stanisława w Wolinie - świątynia wybudowana w stylu neogotyckim z cegły w 1848 roku jako luterańska. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Od 1951 do 2000 był siedzibą parafii świętego Stanisława w Wolinie, obecnie kościół filialny. Poświęcony został 22 grudnia 1946 roku.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kamieniu Pomorskim - zabytkowy kościół barokowy w Kamieniu Pomorskim
Kościół Świętego Piotra Apostoła w Międzyzdrojach - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Międzyzdroje. Mieści się przy ulicy Lipowej. Należy do dekanatu Świnoujście.
Cmentarz żydowski w Wolinie – kirkut został założony w XIX wieku, prawdopodobnie w 1818 roku.

Strony