Kamień Pomorski

0

Kamień Pomorski (niem. Cammin in Pommern) – miasto powiatowe połozone w woj. zachodniopomorskim, nad brzegiem Zalewu Kamieńskiego.

Warto zobaczyć

Kamień Pomorski, Plac Katedralny 8
Konkatedra Najświętszej Marii Panny, św. Jana Chrzciciela i św. Faustyny w Kamieniu Pomorskim – kościół parafii rzymskokatolickiej św. Ottona w Kamieniu Pomorskim. Historyczna katedra diecezji pomorskiej.
Kamień Pomorski, Plac Katedralny 7
Pałac biskupi w Kamieniu Pomorskim – późnogotycki dwór kurii biskupiej usytuowany przy placu Katedralnym w Kamieniu Pomorskim.
Ratusz w Kamieniu Pomorskim – gotycki ratusz miejski w Kamieniu Pomorskim Obecnie w ratuszu mieszczą się biura urzędu miejskiego.
Gotycka baszta z XIV wieku przylegająca do bramy miejskiej, obecnie siedziba Muzeum Kamieni.
Kościół św. Mikołaja w Kamieniu Pomorskim - zabytkowy kościół filialny w Kamieniu Pomorskim.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kamieniu Pomorskim - zabytkowy kościół barokowy w Kamieniu Pomorskim
Gotycka brama miejska z XIV wieku wraz z przylegającą do niej gotycką basztą. Oba budynki wykorzystywane są aktualnie przez Muzeum Kamieni.
Kamień Pomorski, Juliusza Słowackiego 1
Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim – prywatne muzeum z siedzibą w Kamieniu Pomorskim. Placówka jest prywatnym przedsięwzięciem rodziny Sokołowskich, do których należy również Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie. Siedzibą muzeum jest Brama Wolińska, pochodząca z XIV wieku.