Powiat choszczeński - Religia

Strony

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Choszcznie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Choszcznie, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Choszczno archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Pełczyce, Starogardzka 13
Klasztor Cysterek w Pełczycach - dawny klasztor Cysterek znajdujący się w mieście Pełczyce, w województwie zachodniopomorskim. Położony jest na wzniesieniu nad Jeziorem Panieńskim.
Drawno, Plac Wolności 4
Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Drawnie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Drawnie, w powiecie choszczeńskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Drawno archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Recz, Ratuszowa
Kościół Chrystusa Króla w Reczu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Reczu, w powiecie choszczeńskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Choszczno archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Dawny kościół ewangelicki, obecnie katolicki, filialny pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Zbudowany pod koniec XVI wieku. Około 1630 roku dobudowano szachulcowa wieżę..
Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej w Bierzwniku – parafia rzymskokatolicka w Bierzwniku, należąca do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i dekanatu Drawno. Prowadzą ją księża archidiecezjalni.
Pełczyce, Kościelna 4
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Pełczycach – rzymskokatolicki kościół parafialny w Pełczycach, w powiecie choszczeńskim, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Barlinek archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Choszczno, Bolesława Chrobrego
Cmentarz żydowski w Choszcznie – kirkut znajduje się przy ul. Bolesława Chrobrego, na terenie zwanym Miejska Góra, dawniej Żydowska Góra. Powstał na początku XIX stulecia. W czasach nazizmu został zdewastowany. Obecnie na jego miejscu mieści się park miejski. Nekropolia ma powierzchnię 12 ha.
Parafia pod wezwaniem Świętego Andrzeja Boboli w Piaseczniku – parafia rzymskokatolicka w Piaseczniku, należąca do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i dekanatu Suchań. Prowadzą ją księża Chrystusowcy.
Opactwo Cystersów w Bierzwniku - dawny kościół i klasztor Cystersów, znajdujący się we wsi Bierzwnik, w województwie zachodniopomorskim.

Strony