Schronisko PTTK Chata Baców w Korbielowie

0

Schronisko PTTK „Chata Baców” w Korbielowie – schronisko turystyczne, położone w Krzyżowej w Beskidzie Żywieckim.

Czytaj dalej

Schronisko PTTK „Chata Baców” w Korbielowie – schronisko turystyczne, położone w Krzyżowej w Beskidzie Żywieckim.

Historia

Schronisko powstało w 1967 roku jako schronisko PTTK „Smrek” w Korbielowie, kiedy to Oddział PTTK w Żywcu zakupił od prywatnego właściciela pochodzącą z 1939 roku, położoną na wysokości 630 m n.p.m. willę o nazwie "Smrek". Obiekt był uzupełnieniem bazy noclegowej dla położonego nieopodal Domu Wycieczkowego PTTK "Na Rozdrożu". Wykonano wtedy doraźny remont schroniska, a w jego pobliżu ustawiono 5 domków kempingowych. Schronisko posiadało 22 miejsca noclegowe i prowadziło wyżywienie w formie bufetu.

Warunki pobytu

Obecnie w obiekcie jest 18 miejsc noclegowych, jadalnia, bufet. Obok jest miejsce na ognisko, pole namiotowe. W bezpośrednim sąsiedztwie przebiega czarny szlak z Przełęczy Jałowieckiej na Przełęcz Glinne. Poniżej, u wylotu doliny Buczynki rozpoczynają bieg szlaki żółty na Pilsko przez Halę Miziową oraz niebieski na Przełęcz Przysłopy. Obiekt jest własnością Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu.


Schronisko PTTK Chata Baców w Korbielowie - to miejsce nie ma jeszcze przewodnika, a jego lokalizacja jest niepotwierdzona. Jeśli znasz to miejsce, to tutaj możesz napisać przewodnik i/lub wskazać lokalizację tego miejsca.