Skoczów - Religia

Skoczów, Kościelna 10
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Skoczowie, w powiecie cieszyńskim, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Skoczów diecezji bielsko-żywieckiej.
Skoczów, Z. Kossak-Szatkowskiej
Kościół ewangelicko-augsburski Świętej Trójcy w Skoczowie – kościół parafialny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej. Należy do diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.
Skoczów, Szpitalna 2
Kościół Znalezienia Krzyża Świętego w Skoczowie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Skoczowie, w powiecie cieszyńskim, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Skoczów diecezji bielsko-żywieckiej.
Skoczów, Adama Mickiewicza
Synagoga w Skoczowie – nieistniejąca synagoga znajdująca się w Skoczowie na rogu obecnych ulic Adama Mickiewicza i Cieszyńskiej. Synagoga została zbudowana w 1853 roku. Podczas II wojny światowej, we wrześniu 1939 roku, hitlerowcy zburzyli synagogę. Po zakończeniu wojny nie została odbudowana.
Skoczów, Harcerska 12
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie – parafia rzymskokatolicki w dekanacie skoczowskim. Swym zasięgiem obejmuje Górny Bór, największe osiedle w Skoczowie, oraz część Międzyświęcia. W 2005 zamieszkiwało ją ponad 4000 katolików.