Powiat sanocki

0

Powiat sanocki - powiat ziemski w województwie podkarpackim.

Warto zobaczyć

Sanok, Zamkowa 2
Zamek Królewski w Sanoku – zamek sięgający swoją historią średniowiecza, obecnie będący siedzibą Muzeum Historycznego, znajdujący się przy ul. Zamkowej w Sanoku.
Zagórz, Klasztorna 39
Klasztor oo. Karmelitów Bosych w Zagórzu − monumentalne ruiny XVIII w. późnobarokowego kościoła i klasztoru – warowni ojców Karmelitów Bosych w Zagórzu w woj. podkarpackim na wzgórzu Mariemont (345 m n.p.m.) w zakolu rzeki Osławy.
Rynek w Sanoku – kwadratowy rynek w centrum Sanoka.
Ratusz w Sanoku – budynek magistratu miejskiego w Sanoku. Pierwotnie siedzibę ratusza stanowił budynek pod adresem Rynek 16. Oba obiekty położone są naprzeciw siebie na sanockim rynku.
Ratusz w Sanoku – pierwotny budynek magistratu miejskiego w Sanoku. Stanowił siedzibę ratusza w Sanoku, który przeniesiono do budynku pod adresem Rynek 1. Oba obiekty położone są naprzeciw siebie na sanockim rynku.
Sanok, Rymanowska 1
Cmentarz Centralny w Sanoku – cmentarz komunalny w Sanoku złożony jest z kilku części. Jako pierwsza została założona obecna część „Matejki Stary”, w późniejszym czasie ustanowiono pobliską teren obecnie pod nazwą część „Rymanowski Stary”.
Bykowce, Tarnowieckiej 13
Dwór w Bykowcach, także dwór Tarnawieckich – zabytkowy dwór w Bykowcach. Znajduje się w części Bykowiec, Zawadce.
Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Strachocinie − neogotycki kościół w Strachocinie. W świątyni funkcjonuje parafia św. Katarzyny w ramach Dekanatu Jaćmierz.
Dwór w Falejówce – zabytkowy dwór w Falejówce. Według różnych źródeł dwór mógł powstać w czasie od połowy do końca XIX wieku. Pierwotnie jego właścicielami byli Wolińscy i Janowscy.