Powiat tarnobrzeski

0

Powiat tarnobrzeski - powiat ziemski w województwie podkarpackim.

Warto zobaczyć

Zamek w Baranowie Sandomierskim – późnorenesansowy zamek w Baranowie Sandomierskim, ze względu na podobieństwa zwany Małym Wawelem. Siedziba rodu Leszczyńskich została zbudowana według projektu Santi Gucciego w latach 1591-1606.
Baranów Sandomierski, Tadeusza Kościuszki 3
Parafia pw. Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela w Baranowie Sandomierskim - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Baranów Sandomierski. Erygowana w XII wieku. Mieści się przy ulicy Kościuszki. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Cmentarz żydowski w Skopaniu – po raz pierwszy był wzmiankowany w 1718 roku i służył jako miejsce pochówku społeczności żydowskiej z pobliskiego Baranowa Sandomierskiego. Ma powierzchnię 2,7 ha. Został zniszczony przez Niemców podczas II wojny światowej.
Nowa Dęba, Piotra Skargi 2
Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Tarnobrzeg - Południe. Została erygowana 7 czerwca 1957 z terenu parafii Majdan Królewski. Obecny kościół został wybudowany w latach 1987-2000.
Kościół św. Stanisława w Chmielowie - rzymskokatolicki kościół ufundowany w 1926 roku. Od tego roku powstaje także parafia (do tej chwili był w parafii miechocińskiej). Do parafii w Chmielowie należały również wsie: Cygany, Jadachy (do lat 80). Kościół pw. św.