Powiat mielecki

0

Powiat mielecki - powiat ziemski w województwie podkarpackim.

Warto zobaczyć

Mielec, Błogosławionego Księdza Romana Sitki 3
Telefon: +48 175862228
Bazylika św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu – barokowy kościół parafialny w Mielcu, z przełomu XVII i XVIII wieku, od 2006 roku posiadający godność bazyliki mniejszej.
Mielec, Mariana Pisarka 16
Telefon: +48 175852177
Parafia św. Ducha w Mielcu – rzymskokatolicka parafia w Mielcu położona w dekanacie Mielec-Północ. Obejmuje osiedle Borek i osiedle Lotników. Kościół parafialny został zbudowany w latach 1983-1987. Mieści się przy ulicy Pisarka.
Przecław, Podzamcze 8
Zamek w Przecławiu – zamek (przez niektórych historyków uważany za pałac) znajdujący się w mieście Przecław w województwie podkarpackim przy ulicy Podzamcze, pod numerem 8.
Mielec, Rzochów, Rzochowska 89
Parafia św. Marka Ewangelisty w Mielcu-Rzochowie – rzymskokatolicka parafia w Mielcu, należąca do dekanatu Mielec-Południe. Swym zasięgiem obejmuje ona Rzochów, niegdyś miasto, dziś osiedle położone w południowej części Mielca. Siedziba parafii mieści się przy ulicy Rzochowskiej.
Kościół św. Franciszka z Asyżu w Wadowicach Dolnych – zabytkowy, murowany kościół w Wadowicach Dolnych, w województwie podkarpackim, w powiecie mieleckim, w gminie Wadowice Górne. Do rejestru zabytków został wpisany 29.05.1987 r. pod numerem A-514.
Kościół św. Anny w Wadowicach Górnych - obecny murowany kościół parafialny został zbudowany w 1913 roku według projektu architekta Teodora Talowskiego. Konsekracji w 1925 roku dokonał bp tarnowski Leon Wałęga.