Powiat niżański

0

Powiat niżański - powiat ziemski w województwie podkarpackim.

Warto zobaczyć

Bieliny, Świętego Wojciecha 29
Sanktuarium św. Wojciecha w Bielinach – kościół parafialny – sanktuarium pod wezwaniem św. Wojciecha znajdujące się przy ulicy św. Wojciecha w Bielinach. Budowę sanktuarium rozpoczęto w 1759 roku, uroczyste poświęcenie nastąpiło w 1852 r.
Jarocin, 165
Telefon: +48 15 871 31 28
Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Jarocinie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Ulanów.
Nisko, Adama Mickiewicza 3
Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca w Nisku - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Nisko. Została utworzona 27 września 1927 z terenu parafii pw. św.Stanisława w Racławicach. Jest to najstarsza parafia w Nisku.
Bieliny, Świętego Wojciecha 8
Nisko, Malce, Sopocka 73a
Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Nisku-Malce – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Nisko. Została utworzona 28 kwietnia 1968 z terenu parafii św. Józefa w Nisku.
Nisko, Piaskowa 4d
Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Nisku-Warchołach - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Nisko. Została utworzona 22 czerwca 1984 z terenu parafii pw. św. Józefa w Nisku.
Zarzecze, Mickiewicza 43
Parafia Matki Bożej Śnieżnej w Zarzeczu – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Ulanów.