Powiat niżański - Atrakcje

Strony

Bieliny, Świętego Wojciecha 29
Sanktuarium św. Wojciecha w Bielinach – kościół parafialny – sanktuarium pod wezwaniem św. Wojciecha znajdujące się przy ulicy św. Wojciecha w Bielinach. Budowę sanktuarium rozpoczęto w 1759 roku, uroczyste poświęcenie nastąpiło w 1852 r.
Jarocin, 165
Telefon: +48 15 871 31 28
Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Jarocinie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Ulanów.
Nisko, Adama Mickiewicza 3
Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca w Nisku - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Nisko. Została utworzona 27 września 1927 z terenu parafii pw. św.Stanisława w Racławicach. Jest to najstarsza parafia w Nisku.
Bieliny, Świętego Wojciecha 8
Nisko, Malce, Sopocka 73a
Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Nisku-Malce – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Nisko. Została utworzona 28 kwietnia 1968 z terenu parafii św. Józefa w Nisku.
Zarzecze, Mickiewicza 43
Parafia Matki Bożej Śnieżnej w Zarzeczu – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Ulanów.
Nisko, Piaskowa 4d
Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Nisku-Warchołach - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Nisko. Została utworzona 22 czerwca 1984 z terenu parafii pw. św. Józefa w Nisku.
Jezioro Wolskie — starorzecze Sanu znajdujące się w Wolinie. Można tu spotkać rzadkie gatunki roślin m.in. orzech wodny i osokę aloesowatą.
Cmentarz rzymskokatolicki w Kurzynie Średniej – zabytkowy cmentarz założony około 1820 roku, znajdujący się w gminie Ulanów, powiat niżański, usytuowany jest w północnej części miejscowości, około 500 metrów od kościoła parafialnego. Znajduje się przy drodze do miejscowości Golce.
Cmentarz żydowski w Ulanowie – został założony około 1700 roku i zajmuje powierzchnię 1 ha na której zachowało się około stu pięćdziesięciu nagrobków spośród których najstarszy pochodzi z 1825 roku i kryje szczątki Aarona Josefa. Napisy są w języku hebrajskim i polskim.
Cmentarz rzymskokatolicki w Hucie Krzeszowskiej – zabytkowy cmentarz parafialny, znajduje się w gminie Harasiuki, powiat niżańskim, usytuowany jest poza miejscowością, na brzegu lasu, przy skrzyżowaniu dróg z Huty Nowej i Huty Krzeszowskiej do Banachów.
Cmentarz wojenny z I wojny światowej w Maziarni-Pęku – zabytkowy cmentarz wojenny żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej, znajdujący się w Maziarni w gminie Harasiuki (powiat niżański).

Strony