Powiat kolbuszowski - Atrakcje

Strony

Cmentarz żydowski w Majdanie Królewskim – data jego powstania pozostaje nieznana. Do naszych czasów zachowało się tylko kilka macew (w tym dwie zachowane w całości) i fragment ogrodzenia.
Parafia pw. św. Wojciecha w Woli Raniżowskiej - rzymskokatolicka parafia w dekanacie Raniżów, w diecezji Sandomierskiej.
Buczyna w Cyrance na Płaskowyżu Kolbuszowskim – rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Mielec w województwie podkarpackim. numer według rejestru wojewódzkiego - 16 powierzchnia według aktu powołującego - 20,08 ha
Kościół Świętego Marka z Mielca-Rzochowa – dawniej główny kościół parafii w Rzochowie, w 2010 przeniesiony do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.
Cmentarz żydowski w Kolbuszowej – powstał w 1830 (według innych źródeł w 1736) roku i był czynny do II wojny światowej.
Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Kosowych − parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie kolbuszowskim zachodnim. Parafię erygowano w 1983 roku.
Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – świątynia rzymskokatolicka położona jest w Komorowie, dekanat Raniżów.
Raniżów, Grunwaldzka 31
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raniżowie – kościół parafialny w Raniżowie.
Kolbuszowa, Wolska 36
Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zostało otwarte dla zwiedzających w 1959 r. Na początku było placówką prowadzoną społecznie przez kolbuszowskie Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Przyrody i Kultury, jako Muzeum Regionalne Lasowiaków. Po upaństwowieniu w 1971 r.
Kolbuszowa, Gabriela Narutowicza 2
Kolegiata Wszystkich Świętych w Kolbuszowej - kościół parafialny z połowy XVIII wieku. Ufundowany przez Janusza Aleksandra Sanguszkę, ówczesnego właściciela miasta. Zniszczony pożarem w roku 1852, odbudowany w latach 1853-1854.
Kolbuszowa, Piekarska 19
Synagoga w Kolbuszowej – synagoga znajdująca się w Kolbuszowej przy obecnej ulicy Piekarskiej 19.

Strony