Powiat bieszczadzki - Atrakcje

Strony

Bieszczadzki Park Narodowy – jeden z 23 polskich parków narodowych położony w Bieszczadach Zachodnich. Utworzony w 1973 r.
Cerkiew św. Paraskewy w Ustianowej - drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Ustjanowej Górnej. Obecnie rzymskokatolicki kościół parafialny w parafii pw. Narodzenia NMP.
Ustrzyki Dolne, Jasień, Jasień 6
Parafia Matki Bożej Bieszczadzkiej w Ustrzykach Dolnych-Jasieniu – parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Matki Bożej Bieszczadzkiej w Ustrzykach Dolnych, należąca do dekanatu Ustrzyki Dolne w archidiecezji przemyskiej. Erygowana w 1667. Jest najstarszą w mieście. Prowadzona przez księży michalitów.
Cerkiew Narodzenia NMP w Wojtkowej - drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Wojtkowej.
Cerkiew św. Michała Archanioła w Ustrzykach Dolnych - murowana świątynia greckokatolicka wzniesiona w Ustrzykach Dolnych.
Leszczowate – majątek ziemiański w województwie podkarpackim, powiat bieszczadzki, gmina Ustrzyki Dolne.
Rezerwat przyrody Chwaniów – rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Ustrzyki Dolne, powiat bieszczadzki, w województwie podkarpackim. numer według rejestru wojewódzkiego: 56 powierzchnia według aktu powołującego: 354,71 ha
Schronisko ZHP "Ostoja" w Suchych Rzekach – nieistniejące obecnie schronisko turystyczne (harcerska baza turystyczna), położone na terenie dawnej wsi Suche Rzeki w dolinie Rzeki, obecnie w granicach Zatwarnicy.
Cerkiew Opieki Matki Bożej w Równi – dawna greckokatolicka cerkiew w Równi. Od 1969 kościół rzymskokatolicki.
Cmentarz żydowski w Ustrzykach Dolnych – kirkut społeczności żydowskiej zamieszkującej niegdyś Ustrzyki Dolne i okoliczne miejscowości oraz podlegającej ustrzyckiemu kahałowi. Powstał przypuszczalnie w XVIII wieku. Znajduje się w południowej części miasta.
Cerkiew św. Paraskewy w Leszczowatem – drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Leszczowatem. Zbudowana w 1922 w miejscu starszej, drewnianej cerkwi z 1771, została odnowiona w 1937. Należała do dekanatu leskiego.
Cerkiew św. Mikołaja w Polanie – drewniana, była cerkiew greckokatolicka w Polanie. Datowana na rok 1790. Obecnie rzymskokatolicki kościół parafialny pw. Przemienienia Pańskiego.
Cerkiew św. Michała Archanioła w Smolniku - dawna greckokatolicka cerkiew w Smolniku. Od 1974 kościół rzymskokatolicki.
Cerkiew św. Michała Archanioła w Łodynie - drewniana cerkiew greckokatolicka,  obecnie dojazdowy kościół katolicki p.w. św. Antoniego.
Kiczera Dydiowska – zalesiony szczyt o wysokości 799 m n.p.m. w Bieszczadach Zachodnich.
Cerkiew św. Dymitra w Czarnej (obecnie rzymskokatolicki kościół parafialny pw. Podwyższenia Krzyża Świętego) – drewniana greckokatolicka cerkiew, wzniesiona w roku 1834 roku we wsi Czarna w miejscu wcześniejszej cerkwi, wzmiankowanej już w roku 1795. Zabytek Szlaku Architektury Drewnianej.

Strony