Tarnobrzeg - Atrakcje

Strony

Tarnobrzeg, Dzików, Sandomierska 27
Telefon: 503 161 400
Pałac Tarnowskich, właśc. Zamek Tarnowskich w Dzikowie (obecnie dzielnica Tarnobrzega), Zamek Dzikowski – XV-wieczny zespół zamkowy głównej linii rodziny magnackiej Tarnowskich.
Tarnobrzeg, Stare Miasto, Tadeusza Kościuszki 2
Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej w Tarnobrzegu, Kościół Wniebowzięcia Matki Bożej, Klasztor oo. Dominikanów (konwent Wniebowzięcia Matki Bożej) – zabytkowy kościół i klasztor dominikański w Tarnobrzegu.
Tarnobrzeg, Stare Miasto, Tadeusza Kościuszki 2
Cmentarz Komunalny w Tarnobrzegu - Sobowie. To obecnie główny cmentarz miasta, na którym dokonuje się większości nowych pochówków (ze względu na brak miejsc na pozostałych cmentarzach - szczególnie przy dworcu PKS).
Tarnobrzeg, Serbinów, Konstytucji 3 Maja 11
Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy - kościół rzymskokatolicki w tarnobrzeskiej dzielnicy Serbinów, województwo podkarpackie. Budowla powstała w 1984 roku z inicjatywy proboszcza parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy Michała Józefczyka.
Cmentarz na Piaskach - najstarsza nekropolia na terenie dzisiejszego miasta Tarnobrzega, w dzielnicy Miechocin.
Tarnobrzeg, Mokrzyszów, Henryka Sienkiewicza 206
Pałac Myśliwski w Tarnobrzegu; nazwywany też: Pałacem Mokrzyszowskim, Pałacem Szindlerów, Dworkiem Myśliwskim - XIX wieczny neogotycki pałac, obecnie wykorzystywany na potrzeby Centrum Kształcenia Nauczycieli.
Tarnobrzeg, Henryka Sienkiewicza
Nowy Cmentarz żydowski w Tarnobrzegu (róg ul. Dąbrowskiej i ul. Sienkiewicza) – został założony w 1930 roku. Podczas II wojny światowej Niemcy zdewastowali cmentarz. Na powierzchni 0,8 ha zachowały się zaledwie 4 nagrobki. Teren jest uporządkowany i ogrodzony.
Tarnobrzeg, Sielec, Sielecka 28
Kaplica św. Jacka w Tarnobrzegu – Sielcu – rzymskokatolicka kaplica powstała w 2. połowie XIX wieku. Rozbudowę świątyni dokonano w latach 80. XX wieku. Od 2008 roku w kaplicy znajdują się relikwie św. Jacka. Według tradycji, drewnianą kaplicę w tym miejscu postawił sam św.
Cmentarz wojenny w Tarnobrzegu - nekropolia założona w 1915 r.
Pomnik Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu - pomnik znajduje się na placu Bartosza Głowackiego w najstarszej, centralnej części miasta. Został wzniesiony z fundacji społeczeństwa dla uczczenia 110 rocznicy powstania kościuszkowskiego z 1794 roku.
Tarnobrzeg, Adama Mickiewicza 93
Kościół Świętej Marii Magdaleny w Tarnobrzegu - kościół znajduje się w Miechocinie, dzielnicy Tarnobrzega. Jest to murowana gotycka świątynia wzniesiona ok. 1160 r., być może z fundacji króla Kazimierza Wielkiego (gotyckie prezbiterium), zbudowana z czerwonej cegły, wielokrotnie rozbudowywana.
Pomnik Jana Pawła II w Tarnobrzegu – pomnik powstały w 2005 r. upamiętniający papieża Jana Pawła II. Inicjatorem powstania pomnika jest ks. Michał Józefczyk – proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Tarnobrzeg, os. Wielowieś 207
Klasztor sióstr dominikanek w Tarnobrzegu – Wielowsi – zabytkowy (A-532 z 22.04.1991), XIX wieczny kompleks budynków kościelno - klasztornych Zgromadzenia Sióstr św. Dominika znajdujący się na tarnobrzeskim osiedlu Wielowieś, w tamtejszej parafii św. Gertrudy i św.
Tarnobrzeg, Szeroka 15
Synagoga w Tarnobrzegu – synagoga znajdująca się w Tarnobrzegu przy ulicy Szerokiej 15.
Pomnik Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego w Tarnobrzegu – figura powstała w 2001 r. Przedstawia postać Jezusa z wyciągniętymi w górę rękoma. Inicjatorem powstania w tym miejscu figury był proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy - ks. Michał Józefczyk.

Strony