Powiat jasielski - Atrakcje

Strony

Magurski Park Narodowy – jeden z 23 parków narodowych na terenie Polski, utworzony w 1995 roku.
Gorajowice, Tadeusza Sroczyńskiego 2
Jasło, Fryderyka Chopina 1
Parafia Świętego Antoniego Padewskiego w Jaśle - parafia znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie jasielskim wschodnim. Erygowana w 1969. Mieści się przy ulicy Chopina. Kościół parafialny murowany, zbudowany w latach 1957-1963, konsekrowany w 1980.
Pałac w Brzyskach – pałac szlachecki we wsi Brzyska w województwie podkarpackim.
Zamek Golesz w Krajowicach – ruiny średniowiecznego zamku w Krajowicach w gminie Kołaczyce w województwie podkarpackim na obszarze Małopolski.
Jasło, Farna 2
Telefon: +48134463758
Kolegiata pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Jaśle – najstarszy zabytkowy kościół rzymskokatolicki w Jaśle, od 2011 roku posiada status kolegiaty.
Sanktuarium Chrystusowego Krzyża i Matki Bożej Królowej Pokoju - sanktuarium zlokalizowane jest na szczycie góry Liwocz. Znajduje się tam cudowna figura Maryi i obraz Jezusa. W niedzielne popołudnia odbywają się tam msze święte.
Bazylika Matki Bożej Płaczącej z La Salette w Dębowcu - kościół należący do zgromadzenia Saletynów. Jest częścią Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu zwanym Polskim La Salette.
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tarnowcu – parafia rzymskokatolicka w Tarnowcu, w diecezji rzeszowskiej w dekanacie Jasło – Wschód.
Cerkiew śś. Kosmy i Damiana w Krempnej – zabytkowa drewniana była parafialna cerkiew greckokatolicka w Krempnej. Obecnie kościół filialny św. Maksymiliana Kolbe.
Cerkiew św. Jana Złotoustego w Polanach - murowana cerkiew (obecnie kościół rzymskokatolicki) zbudowana w 1914.
Cerkiew śś. Kosmy i Damiana w Kotani – drewniana filialna cerkiew greckokatolicka, wzniesiona w 1841 w miejscu starszej drewnianej cerkwi. Należała do parafii greckokatolickiej w Krempnej.
Kościół parafialny pw. św. Anny w Święcanach - zbudowany w roku 1520, zabytkowy, drewniany kościół w powiecie jasielskim. Kościół znajduje się na szlaku architektury drewnianej województwa podkarpackiego.
Jasło, Floriańska 38
Cmentarz żydowski w Jaśle – cmentarz żydowski w Jaśle przy ul. Floriańskiej (sąsiadujący z domem nr 38).
Jasło, Za Bursą 1
Bursa Jasielska - powstała przy ul. Na Młynek (obecnie ul. Za Bursą nr 1), gdzie zakupiono parcelę, na której rozpoczęto budowę, zakończoną jesienią 1912 roku. Budynek miał pierwotnie służyć uczniom jasielskiego gimnazjum.
Cerkiew św. Dymitra Męczennika w Desznicy - dawna cerkiew greckokatolicka, po II wojnie światowej przejęta przez kościół rzymskokatolicki. Obecnie jest to kościół parafialny p.w. Matki Bożej Niepokalanej.

Strony