Powiat jasielski - Atrakcje

Strony

Magurski Park Narodowy – jeden z 23 parków narodowych na terenie Polski, utworzony w 1995 roku.
Sanktuarium Chrystusowego Krzyża i Matki Bożej Królowej Pokoju - sanktuarium zlokalizowane jest na szczycie góry Liwocz. Znajduje się tam cudowna figura Maryi i obraz Jezusa. W niedzielne popołudnia odbywają się tam msze święte.
Gorajowice, Tadeusza Sroczyńskiego 2
Pałac w Brzyskach – pałac szlachecki we wsi Brzyska w województwie podkarpackim.
Jasło, Fryderyka Chopina 1
Parafia Świętego Antoniego Padewskiego w Jaśle - parafia znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie jasielskim wschodnim. Erygowana w 1969. Mieści się przy ulicy Chopina. Kościół parafialny murowany, zbudowany w latach 1957-1963, konsekrowany w 1980.
Zamek Golesz w Krajowicach – ruiny średniowiecznego zamku w Krajowicach w gminie Kołaczyce w województwie podkarpackim na obszarze Małopolski.
Jasło, Farna 2
Telefon: +48134463758
Kolegiata pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Jaśle – najstarszy zabytkowy kościół rzymskokatolicki w Jaśle, od 2011 roku posiada status kolegiaty.
Bazylika Matki Bożej Płaczącej z La Salette w Dębowcu - kościół należący do zgromadzenia Saletynów. Jest częścią Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu zwanym Polskim La Salette.
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tarnowcu – parafia rzymskokatolicka w Tarnowcu, w diecezji rzeszowskiej w dekanacie Jasło – Wschód.
Cerkiew śś. Kosmy i Damiana w Kotani – drewniana filialna cerkiew greckokatolicka, wzniesiona w 1841 w miejscu starszej drewnianej cerkwi. Należała do parafii greckokatolickiej w Krempnej.
Cerkiew św. Jana Złotoustego w Polanach - murowana cerkiew (obecnie kościół rzymskokatolicki) zbudowana w 1914.
Cerkiew śś. Kosmy i Damiana w Krempnej – zabytkowa drewniana była parafialna cerkiew greckokatolicka w Krempnej. Obecnie kościół filialny św. Maksymiliana Kolbe.

Strony