Jasło

0

Jasło – miasto powiatowe w południowo-wschodniej części Polski, w województwie podkarpackim.

Warto zobaczyć

Jasło, Fryderyka Chopina 1
Parafia Świętego Antoniego Padewskiego w Jaśle - parafia znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie jasielskim wschodnim. Erygowana w 1969. Mieści się przy ulicy Chopina. Kościół parafialny murowany, zbudowany w latach 1957-1963, konsekrowany w 1980.
Jasło, Farna 2
Telefon: +48134463758
Kolegiata pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Jaśle – najstarszy zabytkowy kościół rzymskokatolicki w Jaśle, od 2011 roku posiada status kolegiaty.
Jasło, Floriańska 38
Cmentarz żydowski w Jaśle – cmentarz żydowski w Jaśle przy ul. Floriańskiej (sąsiadujący z domem nr 38).
Jasło, Za Bursą 1
Bursa Jasielska - powstała przy ul. Na Młynek (obecnie ul. Za Bursą nr 1), gdzie zakupiono parcelę, na której rozpoczęto budowę, zakończoną jesienią 1912 roku. Budynek miał pierwotnie służyć uczniom jasielskiego gimnazjum.
Cmentarz wojenny nr 36 - Podzamcze – cmentarz z I wojny światowej, zaprojektowany przez Johanna Jagera znajdujący się na przedmieściu Jasła. Jeden z ponad 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie.
Jasło, Kadyiego 11
Muzeum Regionalne w Jaśle – muzeum gromadzące eksponaty związane z tradycją i kulturą okolic Jasła.
Cmentarz wojenny nr 22 - Jasło – cmentarz z I wojny światowej zaprojektowany przez Johanna Jägera, znajdujący się we Jaśle,województwie podkarpackim. Jeden z ponad 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie.