Biecz

0

Biecz - miasto w województwie małopolskim, w powiecie gorlickim.

Warto zobaczyć

Biecz, Kazimierza Wielkiego 2
Klasztor w Bieczu – klasztor oo. Franciszkanów Prowincji Matki Bożej Anielskiej wraz z kościołem św. Anny.
Ratusz w Bieczu - biecka siedziba władz miejskich. Stoi na środku bieckiego rynku.
Kolegiata Bożego Ciała – kościół parafialny obrządku rzymskokatolickiego w Bieczu o randze kolegiaty . Jeden z najświetniejszych zabytków gotyckiej architektury sakralnej w Polsce z licznymi cennymi zabytkami ruchomymi we wnętrzu. Charakterystyczny akcent w panoramie miasta.
Zamek w Bieczu - nieistniejący obecnie zamek królewski w stylu gotyckim usytuowany na Górze Zamkowej w Bieczu, po którym zachowały się jedynie fundamenty. Oprócz zamku na Górze Zamkowej w Bieczu znajdował się także niewielki zamek, w miejscu którego powstał później kościół św.
Mury miejskie w Bieczu - ciąg murów miejskich sięgający początku XIV w. Początkowo miały długość ok. 1200 metrów. W ciągu dziejów system obronny miasta zmieniał się w zależności od technik wojennych.
Cmentarz wojenny nr 107 – cmentarz znajdujący się w północnej części miasta Biecz, na wzgórzu Nęckówka.
Biecz, Kazimierza Wielkiego 31
Dworek Nędzówka w Bieczu (popularnie nazywany Wantuchówka) – murowany dworek w Bieczu z XVIII w.. Był budowany w latach 1775 - 1799. Znajduje się na ul. Kazimierza Wielkiego. Zaczął on podupadać i do połowy XX w. był parterowym zdewastowanym budynkiem.
Muzeum Ziemi Bieckiej – samorządowa instytucja kultury Biecza. Muzeum zlokalizowane jest w obiektach zabytkowych, w obrębie starówki miasta.
Dom zbója Becza w Bieczu – kamienica narożna w południowo-zachodniej części Rynku w Bieczu. Nazwa nawiązuje do miejscowej legendy i w żaden sposób nie świadczy o związkach kamienicy z jej bohaterem.